Ferdinand: Enrique Dembele’ni superyulduzga aylantirdi
Angliya terma jamoasi va "Manchester Yunayted" jamoasining sobiq himoyachisi Rio Ferdinand "PSJ" hujumchisi Usmon Dembele haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ferdinandning ta’kidlashicha, Luis Enrique Dembele ustida juda ko‘p mehnat qilgan va uni super yulduzga aylantirgan. Hujumchi jamoa uchun Mbappe’dan ham muhimroq o‘yinchiga aylangan.
Uning mahorati va ishlash qobiliyati hozir yangi bosqichda. Agar Dembele "Oltin to‘p" mukofotini qo‘lga kiritsa, u yoshlar uchun yorqin namuna bo‘ladi.
Kechagi jahon klublar chempionati yarim finalida Madridning "Real" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda Dembele gol urib, golli pas berdi. Parijliklar "qirollik" klubini 4:0 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu natija "PSJ" ning kuchini va Dembele ning jamoaga qo‘shgan ulkan hissasini yana bir bor tasdiqladi.

Фердинанд: Энрике Дембеле стал суперзвездой
Бывший защитник сборной Англии и "Манчестер Юнайтед" Рио Фердинанд высказал свое мнение о нападающем "ПСЖ" Усмане Дембеле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Фердинанда, Луис Энрике проделал огромную работу с Дембеле и сделал из него суперзвезду. Нападающий стал более важным игроком для команды, чем Мбаппе.
Его мастерство и трудоспособность сейчас на новом уровне. Если Дембеле получит награду "Золотой мяч", он станет ярким примером для молодежи.
В полуфинале клубного чемпионата мира, который прошел вчера, Дембеле забил гол и отдал голевую передачу в матче против мадридского "Реала". Парижане одержали победу со счетом 4:0.