Futbol sohasida faoliyat yuritgan Dmitriy Andreyev, ilgari «Orenburg» jamoasida sport direktori sifatida ishlagan, o‘zining futbolga qaytishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolga qaytish istagi hozircha yo‘q. 1-sentabrda diskvalifikatsiya muddati tugaydi va shundan keyin vaziyatni ko‘rib chiqadi.
Hozircha u dam olmoqda va aniq qaror qilmaganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunida «Orenburg» Premyer-ligadan tushib ketdi.
Jamoa musobaqa jadvalida oxiridan ikkinchi o‘rinni egallagan edi. Matbuotda jamoaning «Torpedo» o‘rnini egallab, Premyer-ligaga qaytishi mumkinligi haqida gap-so‘zlar bor.
Moskva klubi esa kelishilgan o‘yinlar tashkil qilishga uringanlikda ayblanib, Premyer-ligadan chetlatilgan. Shu sababli «Orenburg»ning yana yuqori ligaga qaytishi ehtimoli muhokama qilinmoqda.

Андреев: Пока я не вернусь в футбол, я отдыхаю
Дмитрий Андреев, который работал в футболе и ранее занимал должность спортивного директора клуба «Оренбург», ответил на вопрос о возможности своего возвращения в футбол. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, желания возвращаться в футбол пока нет. Срок дисквалификации истекает 1 сентября, и после этого он рассмотрит ситуацию.
Пока он отдыхает и подчеркнул, что не принял окончательного решения. Напомним, что по итогам прошлого сезона «Оренбург» вылетел из Премьер-лиги.
Команда заняла предпоследнее место в турнирной таблице. В прессе ходят слухи о том, что команда может занять место «Торпедо» и вернуться в Премьер-лигу.
Московский клуб был исключен из Премьер-лиги за попытки организации договорных матчей. Поэтому обсуждается вероятность возвращения «Оренбурга» в высшую лигу.