Zenit Sion bilan javob uchrashuvini o‘tkazishga tayyor
Zenit jamoasi boshqaruvi raisi Aleksandr Medvedev Sion jamoasi bilan yana o‘ynashga tayyormi degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Sion prezidenti Kristian Konstantin Shveytsariyada Zenit bilan javob uchrashuvini o‘tkazishga taklif qilgan edi. Medvedev RB Sport portaliga bergan intervyusida shunday dedi: Zenit uchun Shveytsariyada revansh o‘yinini o‘tkazish qiziqarli bo‘lardi.
Zenit va Sion o‘rtasidagi nazorat o‘yini 9 iyul kuni Zenitning uy stadionida bo‘lib o‘tdi va Sergey Semak boshchiligidagi jamoa 5:2 hisobida g‘alaba qozondi. Yangi mavsumdagi birinchi rasmiy RPL o‘yini Zenit uchun 20 iyul kuni Rostov jamoasiga qarshi bo‘ladi.
Ushbu o‘yin yangi mavsumda jamoaning tayyorgarlik darajasini ko‘rsatadi va muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi. Zenit jamoasi o‘zining kuchli o‘yinini davom ettirishga intilmoqda.

Зенит готов провести ответный матч с Сионом
Председатель правления клуба Зенит Александр Медведев ответил на вопрос, готов ли он снова сыграть с командой Сион. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее президент Сиона Кристиан Константин предложил провести ответный матч с Зенитом в Швейцарии. В интервью порталу RB Sport Медведев сказал: «Для Зенита было бы интересно провести реванш в Швейцарии».
Контрольный матч между Зенитом и Сионом состоялся 9 июля на домашнем стадионе Зенита, и команда под руководством Сергея Семака одержала победу со счетом 5:2. Первый официальный матч РПЛ в новом сезоне для Зенита пройдет 20 июля против Ростова.
Эта игра покажет уровень подготовки команды в новом сезоне и вызовет большой интерес у болельщиков. Команда Зенит стремится продолжать свою сильную игру.