Titov Zabolotni «Spartak»ga o‘tishi haqida fikr bildirdi
Rossiya terma jamoasi va Moskva «Spartak» jamoasining sobiq yarim himoyachisi Yegor Titov hujumchi Anton Zabolotni «qizil-oq» jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida Zabolotni Moskva «Dinamo» jamoasining yangi hujumchisi Ivan Sergeyev bilan taqqosladi. Titovning so‘zlariga ko‘ra, Sergeyev Zabolotnidan ko‘ra ko‘proq xilma-xil hujumchi hisoblanadi.
Biroq, do‘stlik o‘yinlarida Anton havodagi kurashlarda ustunlik qilganini ko‘rish mumkin edi. Ehtimol, jamoa bosh murabbiyi Stankovich aynan shunday kuchli himoyaviy ustunni xohladi.
Anton Zabolotni «qizil-oq» jamoasi erkin agent sifatida bir yillik shartnoma asosida o‘z safiga qo‘shdi. 34 yoshli hujumchi o‘tgan mavsumni Moskva yaqinidagi «Ximki» jamoasida o‘tkazdi.

Титов Заболотный высказался о переходе в «Спартак»
Бывший полузащитник сборной России и московского «Спартака» Егор Титов высказался о переходе нападающего Антона Заболотного в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью Metaratings.ru он сравнил Заболотного с новым нападающим московского «Динамо» Иваном Сергеевым. По словам Титова, Сергеев является более разнообразным нападающим, чем Заболотный.
Однако в товарищеских матчах Антон демонстрировал преимущество в воздушных единоборствах. Возможно, главный тренер команды Станкевич именно такого сильного защитного столба и хотел.
Антон Заболотный подписал контракт с «красно-белыми» на один год в качестве свободного агента. 34-летний нападающий провел прошлый сезон в команде «Химки» под Москвой.