Jon Terri zamonaviy futbolni zerikarli deb atadi
Sobiq "Chelsi" futbolchisi Jon Terri zamonaviy futbol haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, sobiq jamoasi sardori sifatida o‘ynagan davrga nisbatan hozirgi futbol zerikarli bo‘lib qolgan. Terri aytishicha, hozirgi jamoalar, masalan, "Manchester Siti"ga qarshi o‘ynaganda, butun tarkibi bilan to‘p orqasida turadi.
Bu esa o‘yinni ko‘ngilsiz qiladi. U kam zarbalar berilishini va Eden Azar yoki Jo Koul kabi faol futbolchilarni ko‘rish qiyinligini ta’kidladi.
Bu futbolchilar muxlislarni o‘z o‘rindiqlaridan turishga ilhomlantirardi, dedi Terri talkSPORT kanaliga bergan intervyusida. Jon Terri futbolchilik faoliyatini 2018 yil yozida yakunlagan.
U butun faoliyati davomida Angliyada to‘p surdi. Asosan "Chelsi" klubida o‘ynagan Terri, shuningdek 2000 yilda «Nottingem Forest» jamoasida ijarada o‘ynagan hamda 2017/2018 mavsumida "Aston Villa" safida maydonga tushgan.
Uning faoliyati Angliya futboli tarixida muhim o‘rin tutadi. Terrining fikricha, zamonaviy futbol ko‘proq taktikaga asoslangan, ammo bu o‘yinning qiziqarli tomonlarini kamaytirmasligi kerak.

Джон Терри назвал современный футбол скучным
Бывший футболист "Челси" Джон Терри высказал свое мнение о современном футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, современный футбол стал скучным по сравнению с тем временем, когда он играл в качестве капитана своей команды. Терри отметил, что современные команды, например, против "Манчестер Сити", играют с полным составом за мячом.
Это делает игру неинтересной. Он подчеркнул, что стало сложно увидеть активных футболистов, таких как Эден Азар или Джо Коул, которые часто били по воротам.
Эти футболисты вдохновляли болельщиков вставать со своих мест, сказал Терри в интервью каналу talkSPORT. Джон Терри завершил свою карьеру футболиста летом 2018 года.
Он играл в Англии на протяжении всей своей карьеры. В основном он выступал за клуб "Челси", также он играл в аренде в команде "Ноттингем Форест" в 2000 году и выходил на поле за "Астон Виллу" в сезоне 2017/2018.
Его карьера занимает важное место в истории английского футбола. По мнению Терри, современный футбол стал более тактическим, но это не должно уменьшать интересные стороны игры.