Skorodumov 12 sudyaga pora berganini aytdi
Torpedo jamoasining sobiq bosh direktori Valeriy Skorodumov tergov jarayonida sudyalarga o‘tkazgan poraxo‘rligi haqida vakolatli organlarga ma’lumot taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U sudyalar o‘rtasida noqonuniy ta’sir ko‘rsatish uchun 12 nafar sudyaning ismlarini aytdi. Bu haqda «Insaydlar Karpa tomonidan» telegram kanali xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, yaqinda Skorodumov qo‘lga olingan va unga qarshi hibs choralari ko‘rilgan. Unga qamoq jazosi tahdid solmoqda.
Oldinroq, Bogdan Golovko ismli hakam vositachilik orqali Torpedo rahbarlaridan 1,5 million rubl miqdorida pora olgani ma’lum bo‘lgan edi. Shuningdek, Torpedo jamoasi o‘yinlarni oldindan kelishib o‘tkazishga uringanligi sababli Rossiya Premyer Ligasi tarkibidan chiqarilgan.
Bu holat mamlakat futboli uchun jiddiy muammo sifatida qaralmoqda va bunday holatlarning oldini olish uchun chora-tadbirlar ko‘rilmoqda. Futbol o‘yinlarining adolatliligi va shaffofligini ta’minlash muhim vazifa hisoblanadi.

Скородумов сказал, что дал взятку судье 12
Бывший генеральный директор команды «Торпедо» Валерий Скородумов предоставил информацию уполномоченным органам о своей коррупционной деятельности в отношении судей в ходе следствия. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал имена 12 судей, которым он пытался оказать незаконное влияние. Об этом сообщил телеграм-канал «Инсайды Карпа».
Стало известно, что недавно Скородумов был задержан, и в отношении него были приняты меры пресечения. Ему угрожает тюремное заключение.
Ранее стало известно, что судья по имени Богдан Голованко получил взятку в размере 1,5 миллиона рублей от руководителей «Торпедо» через посредника. Также команда «Торпедо» была исключена из состава Российской Премьер-Лиги за попытки договорных матчей.
Этот случай рассматривается как серьезная проблема для футбола страны, и принимаются меры для предотвращения подобных ситуаций. Обеспечение честности и прозрачности футбольных матчей является важной задачей.