O‘zbek mutaxassisi Leonid Slutskij hozirda AQShda o‘tayotgan Klub jahon chempionati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, tanqid qilish tabiiy holat, ayniqsa agar uning jamoasi musobaqada ishtirok etsa. Murabbiy uchun mavsum oldi tayyorgarlik juda muhim va aynan shu jarayonni Klub jahon chempionatiga qaratish noto‘g‘ri hisoblanadi.
Slutskijning ta’kidlashicha, ushbu musobaqa muxlislar orasida keng ommalashmagan. Joriy turnir tarixda birinchi marta yangilangan formatda o‘tkazilmoqda.
Musobaqada barcha futbol konfederatsiyalaridan jami 32 klub ishtirok etadi. Ular 8 ta guruhga bo‘lingan bo‘lib, har bir guruhda 4 ta jamoa bor.
Guruhlardan har biridan 2 ta jamoa keyingi bosqichga chiqadi. Musobaqaning final o‘yini 13 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Finalda Angliya klubi “Chelsi”, Konferensiya ligasining g‘olibi, hamda Fransiyaning “PSJ” klubi, bu mavsumda barcha sovrinlarni, jumladan Chempionlar ligasini qo‘lga kiritgan jamoa o‘zaro bellashadi.

Слуцкий клуб раскритиковал чемпионат мира
Узбекский специалист Леонид Слуцкий в настоящее время высказал свои мысли о клубном чемпионате мира, который проходит в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, критика — это естественное явление, особенно если его команда участвует в соревновании. Для тренера подготовка к сезону очень важна, и именно этот процесс неправильно направлять на клубный чемпионат мира.
Слуцкий подчеркивает, что это соревнование не получило широкой популярности среди болельщиков. Текущий турнир проходит в обновленном формате впервые в истории.
В соревновании участвуют всего 32 клуба из всех футбольных конфедераций. Они разделены на 8 групп, в каждой из которых по 4 команды.
Из каждой группы 2 команды выходят в следующий этап. Финальная игра турнира состоится 13 июля.
В финале встретятся английский клуб «Челси», победитель Лиги конференций, и французский клуб «ПСЖ», команда, завоевавшая все трофеи в этом сезоне, включая Лигу чемпионов.