Neman Urartu ustidan Armanistonda g‘alaba qozondi
«Urartu» va «Neman» jamoalari Konferensiyalar ligasi birinchi saralash bosqichining dastlabki o‘yinini o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limda o‘yinning sur’ati sust kechdi, ammo ikkinchi bo‘limda darvozalar ko‘paydi. Yevgeniy Tsymbalyuk jarima maydonida Oleg Yevdokimov oyog‘iga zarba berdi va hakam penalti belgiladi.
Pavel Savitskiy yumshoq zarba bilan to‘pni chap burchakka yo‘naltirdi, darvozabon javob qaytardi, ammo keyingi zarbada Savitskiy to‘pni darvozadan yuqoriga urdi. Darhol Konstantin Kuchinskiy chap qanotdan Anton Suchkovga aniq pas berdi.
Suchkov 17 metrdan kuchli va aniq zarba bilan to‘pni uzoq yuqori burchakka yo‘naltirdi va hisob 0:1 bo‘ldi. 54-daqiqada Savitskiy o‘ng qanotdan to‘p olib, ikki raqibni ortda qoldirib, darvozabon bilan yuzma-yuz holatda pastki burchakka aniq zarba berdi va hisobni 0:2 ga oshirdi.
O‘yinning ikkinchi yarmasining o‘rtalarida Artemiy Gun’ko chap qanotdan ajoyib pas berib, Nikolas Kalukyan jarima maydoniga kirib, uzoq burchakka aniq zarba bilan hisobni 1:2 ga yaqinlashtirdi. Yevdokimov markazdan darvozaga yaqinlashib, o‘ng burchakka zarba berdi, darvozabon oyog‘i bilan to‘pni qaytardi.
Yuri Pantya o‘z yarim maydonidan chapdan zarba berishga harakat qildi, ammo darvozabon tezlik bilan orqaga qaytib, to‘pni darvoza ustuniga urib qaytardi. O‘yinning 90-daqiqasida «Urartu» darvozaboni Gor Matinyan to‘pni qo‘liga qo‘pol tarzda olish sababli to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi.
Yakunda hisob 1:2 bo‘lib, «Neman» jamoasining javob uchrashuvida yaxshi imkoniyatlari borligi ko‘zga tashlandi.

Неман одержал победу над Урарту в Армении
Команды «Урату» и «Неман» провели первый матч первого квалификационного раунда Лиги конференций. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом тайме игра проходила в медленном темпе, однако во втором тайме голы начали сыпаться. Евгений Цымбалюк нанес удар по ноге Олега Евдокимова в штрафной площади, и судья назначил пенальти.
Павел Савицкий мягким ударом направил мяч в левый угол, вратарь отбил, но при следующем ударе Савицкий пробил мяч выше ворот. Сразу же Константин Кучинский отдал точный пас Антону Сучкову с левого фланга.
Сучков с 17 метров мощным и точным ударом направил мяч в дальний верхний угол, и счет стал 0:1. На 54-й минуте Савицкий, забрав мяч на правом фланге, оставил позади двух соперников и, выйдя один на один с вратарем, точно пробил в нижний угол, увеличив счет до 0:2.
В середине второго тайма Артемий Гунько великолепным пасом с левого фланга вывел Николаса Калукяна в штрафную, который точным ударом в дальний угол сократил отставание до 1:2. Евдокимов, приблизившись к воротам с центра, нанес удар в правый угол, но вратарь отбил мяч ногой.
Юрий Пантя попытался пробить с левой стороны из своей половины поля, но вратарь быстро вернулся и отбил мяч в штангу. На 90-й минуте вратарь «Урату» Гор Матинян получил прямую красную карточку за грубое обращение с мячом.