Yeray Alvares dopingda topilib, faoliyat to‘xtadi
Bilbao shahrining Atletik jamoasi himoyachisi Yeray Alvares o‘zining ijtimoiy tarmoqlarida unga doping moddasi topilgani haqidagi xabar bilan bog‘liq fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yevropa Ligasi doirasidagi Manchester Yunaytedga qarshi o‘yin so‘ngida olingan test natijasi musbat chiqqan. Futbolchi bunday xabarni olish juda og‘ir zarba ekanini ta’kidladi.
U yuzaga kelgan holatni soch to‘kilishiga qarshi davolanish bilan izohladi. Alvares saraton kasalligidan so‘ng turli dori vositalarini qabul qilganini aytdi.
Tekshiruv davomida ulardan birining tarkibida taqiqlangan modda borligi aniqlangan. Hozirda u vaqtinchalik musobaqalardan chetlashtirilgan.
O‘tgan mavsumda markaziy himoyachi sifatida maydonga tushgan Alvares barcha turnirlarda jami 29 o‘yin o‘tkazib, 7 ta sariq va 1 ta qizil kartochka olgan, shuningdek, 2 ta gol urgan.

Ерай Алварес был пойман на допинге и приостановил свою карьеру
Защитник Атлетика из Бильбао Ерай Альварес высказал свое мнение о сообщении о том, что у него обнаружен допинг. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Результат теста, взятого после матча против Манчестер Юнайтед в рамках Лиги Европы, оказался положительным. Футболист отметил, что получение такого сообщения стало для него тяжелым ударом.
Он объяснил возникшую ситуацию лечением от выпадения волос. Альварес сообщил, что после болезни раком принимал различные медикаменты.
В ходе проверки было установлено, что один из них содержал запрещенное вещество. В настоящее время он временно отстранен от соревнований.
В прошлом сезоне Альварес, выступая в роли центрального защитника, провел 29 матчей во всех турнирах, получил 7 желтых и 1 красную карточку, а также забил 2 гола.