Himoyachi Teo Ernandes bir necha yil davomida faoliyat yuritgan «Milan» klubidan keyin Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Italiya klubiga iliq xayrlashib, ayniqsa jamoaning sobiq sport direktori Paolo Maldiniga alohida minnatdorchilik bildirdi. Teo Ernandes o‘z bayonotida, «Ushbu klubda olti yil davomida faoliyat yuritdim, endi esa xayrlashish vaqti keldi.
Men 2019 yilda «Milan»ga katta orzular, qat’iyat va ishtiyoq bilan kelgan edim. Klub bilan birga esda qolarli lahzalarni boshdan kechirdim, xususan, Seriya A va Italiya Superkubogida g‘alaba qozonganimizda.
Jamoa a’zolari bilan yaxshi munosabatda bo‘ldim. Jamoa do‘stlarimga, barcha murabbiylarga va ayniqsa, Paolo Maldiniga uning menga bo‘lgan mehribonligi, qarashlari va yetakchilik qobiliyati uchun minnatdorman», deb yozdi.
Teo Ernandesning bu so‘zlari uning klubga bo‘lgan ehtiromi va professional munosabatini ko‘rsatadi. Saudiya Arabistoniga ko‘chishi uning faoliyatida yangi bosqich boshlanishini anglatadi.

Тео Эрнандес поблагодарил Паоло Мальдини
Защитник Тео Эрнандес переходит в Саудовскую Аравию после нескольких лет, проведенных в клубе «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он тепло попрощался с итальянским клубом и особенно поблагодарил бывшего спортивного директора команды Паоло Мальдини. Тео Эрнандес в своем заявлении отметил: «Я провел шесть лет в этом клубе, и теперь пришло время прощаться.
Я пришел в «Милан» в 2019 году с большими мечтами, решимостью и страстью. Я пережил незабываемые моменты вместе с клубом, особенно когда мы выиграли Серии А и Итальянский Суперкубок.
У меня были хорошие отношения с членами команды. Я благодарен своим друзьям по команде, всем тренерам и особенно Паоло Мальдини за его доброту ко мне, его взгляды и лидерские качества», - написал он.
Эти слова Тео Эрнандеса показывают его уважение к клубу и профессиональное отношение. Переход в Саудовскую Аравию означает начало нового этапа в его карьере.