«Liverpul» klubi «Kristal Pelas» himoyachisi Mark Gehi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu kelishuv 2030 yilgacha mo‘ljallangan. Futbolchi o‘z faoliyatini aynan Arne Slot jamoasida davom ettirish istagini bildirgan, deb xabar beradi futbol bo‘yicha taniqli insayder Nikolo Skira.
2024/2025 mavsumida Gehi barcha klub musobaqalarida jami 44 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Hozirgi vaqtda 24 yoshli futbolchining «Kristal Pelas» bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil 30 iyungacha amal qiladi.
Uning bozor qiymati taxminan 45 million yevroni tashkil etadi. Bu transfer «Liverpul» jamoasining himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv futbolchining kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochadi.

Ливерпуль купил защитника Кристал Пэлас Марка Гэха
Клуб «Ливерпуль» подписал контракт с защитником «Кристал Пэлас» Марком Гэем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данное соглашение рассчитано до 2030 года. Футболист выразил желание продолжить свою карьеру именно в команде Арне Слота, сообщает известный инсайдер в мире футбола Николо Скира.
В сезоне 2024/2025 Гэи провел 44 матча во всех клубных соревнованиях, забил три гола и отдал две голевые передачи. В настоящее время действующий контракт 24-летнего футболиста с «Кристал Пэлас» действует до 30 июня 2026 года.
Его рыночная стоимость составляет примерно 45 миллионов евро. Этот трансфер является важным шагом, направленным на дальнейшее укрепление оборонительной линии команды «Ливерпуль».