Barselona Bavariyaning ikki himoyachisini qidiradi
Myunxenning «Bavariya» jamoasining ikki himoyachisi Ispaniyaning «Barselona» klubi qiziqish doirasiga tushganligi haqida Bayern & Germany manbasi ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, «ko‘k-qizil» jamoa uchun Dayo Upamekano va Kim Min Je muhim nomzodlar hisoblanadi. «Barselona» sport direktori Deku ushbu ikki futbolchining darajasini yuqori baholamoqda.
Shu bilan birga, «Barselona» faqat urugvaylik himoyachi Ronald Arauxo bilan xayrlashgachgina Upamekano va Kim Min Je uchun harakat qilishi mumkin. Upamekano Myunxenning superklubi bilan kelishuvi keyingi yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Kim Min Je esa 2028-yil yozigacha shartnoma asosida jamoada qoladi. Ushbu transferlar «Barselona» uchun himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim qadam bo‘lishi kutilmoqda.
Klub rahbariyati kelajakda jamoa tarkibini yanada kuchaytirishga intilmoqda. Futbolchilar bilan bog‘liq yakuniy qarorlar esa kelgusi oylarda aniq bo‘ladi.

Барселона ищет двух защитников из Баварии
Два защитника мюнхенской «Баварии» попали в сферу интересов испанского клуба «Барселона», сообщает источник Bayern & Germany. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, Дайо Упамекано и Ким Мин Джэ являются важными кандидатами для «сине-красной» команды. Спортивный директор «Барселоны» Деку высоко оценивает уровень этих двух футболистов.
При этом «Барселона» сможет начать переговоры по Упамекано и Киму Мин Джэ только после расставания с уругвайским защитником Рональдом Араухо. Упамекано имеет контракт с мюнхенским суперклубом до середины следующего года.
Ким Мин Джэ, в свою очередь, останется в команде до лета 2028 года по контракту. Эти трансферы ожидаются как важный шаг для укрепления защитной линии «Барселоны».
Руководство клуба стремится в будущем еще больше усилить состав команды. Окончательные решения по футболистам станут известны в ближайшие месяцы.