Musayev: Safonovning g‘alabasi Krasnodar uchun katta yutuq
«Krasnodar» jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev Matvey Safonovning «PSJ» bilan Chempionlar Ligasi g‘alabasi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, «Krasnodar» akademiyasida tarbiyalangan futbolchining «PSJ» jamoasining Chempionlar Ligasi finalidagi tarkibida bo‘lishi Kuban akademiyasi uchun katta yutuqdir. Musayevning so‘zlariga ko‘ra, Safonov bolalikdan akademiya tizimida bo‘lgan, birinchi mashg‘ulotidan boshlab shu yo‘lda harakat qilgan va natijada Chempionlar Ligasi g‘olibiga aylangan.
Bu voqea «Krasnodar» jamoasi uchun muhim va quvonchli hodisa bo‘lgan. Eslatib o‘tamiz, «PSJ» jamoasi o‘tgan yozda Safonovni «Krasnodar»dan 20 million yevroga sotib olgan.
Parijliklar safida darvozabon barcha musobaqalarda jami 17 uchrashuv o‘tkazib, 13 ta gol o‘tkazib yuborgan, shuningdek, 7 marta darvozasini daxlsiz saqlagan. Safonovning muvaffaqiyati va jamoaga qo‘shgan hissasi yuqori baholanmoqda.

Мусаев: Победа Сафонова — это большое достижение для Краснодара
Главный тренер команды «Краснодар» Мурат Мусаев высказал свои мысли о победе Матвея Сафонова в Лиге чемпионов с «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, участие воспитанника академии «Краснодара» в составе «ПСЖ» в финале Лиги чемпионов является большим достижением для Кубанской академии. По словам Мусаева, Сафонов с детства находился в системе академии, с первой тренировки двигался по этому пути и в итоге стал победителем Лиги чемпионов.
Это событие стало важным и радостным моментом для команды «Краснодар». Напомним, что команда «ПСЖ» летом прошлого года приобрела Сафонова у «Краснодара» за 20 миллионов евро.
В составе парижан вратарь провел в общей сложности 17 матчей во всех турнирах, пропустив 13 голов, а также 7 раз сохранив свои ворота в неприкосновенности. Успехи Сафонова и его вклад в команду высоко оцениваются.