Murad Musayev, «Krasnodar» jamoasining bosh murabbiyi, klub tarbiyalanuvchisi Nikolay Komlichenkoning Moskva «Lokomotiv» klubiga o‘tishi sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Krasnodar»da Komlichenko o‘ynagan pozitsiyada Rossiya chempionatining eng yaxshi futbolchisi, eng yaxshi hujumchisi faoliyat yuritmoqda. Shu sababli, jamoada asosiy tarkib uchun kurash juda qiyin bo‘lardi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, bu tanlovni hurmat qilish lozim. Avvalroq, 30 yoshli futbolchi «Temiryo‘lchilar» bilan uch yillik shartnoma imzolagani e’lon qilingan edi.
Uning bozor qiymati taxminan 3,5 million yevroni tashkil etadi. O‘tgan mavsumda Premyer-ligada Nikolay 26 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va to‘rtta golli pas berdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan katta hissasini namoyish etadi. Shuningdek, «Lokomotiv» jamoasida yangi imkoniyatlar va rivojlanish uchun sharoitlar mavjudligi ta’kidlanmoqda.
Musayevning fikricha, Komlichenkoning yangi jamoaga o‘tishi futbolchining shaxsiy va professional taraqqiyotiga xizmat qiladi.

Мусаев: Комличенко выбрал Локомотив, потому что конкуренция сильная
Мурад Мусаев, главный тренер команды «Краснодар», объяснил причины перехода воспитанника клуба Николая Комличенко в московский клуб «Локомотив». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на позиции, где играл Комличенко в «Краснодаре», выступает лучший футболист чемпионата России, лучший нападающий. Поэтому борьба за место в основном составе в команде была бы очень сложной.
Согласно словам специалиста, этот выбор следует уважать. Ранее сообщалось, что 30-летний футболист подписал трехлетний контракт с «железнодорожниками».
Его рыночная стоимость составляет примерно 3,5 миллиона евро. В прошлом сезоне в Премьер-лиге Николай выходил на поле в 26 матчах, забил восемь голов и отдал четыре голевые передачи.
Эти показатели демонстрируют его большой вклад в команду. Также подчеркивается наличие новых возможностей и условий для развития в команде «Локомотив».
По мнению Мусаева, переход Комличенко в новую команду будет способствовать личному и профессиональному развитию футболиста.