Mansilya Rossiyada yashashdan mamnunligini aytdi
Sobiq "Orenburg" hujumchisi Brayen Mansilya, keyingi mavsumda Grozniyning "Ahmat" jamoasida o‘ynashi rejalashtirilgan futbolchi, Rossiyada yashash haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mansilya uchun Rossiyada yashash yoqimli tajriba bo‘lganini ta’kidladi. U bu mamlakatni va uning do‘stona aholisi bilan tanishishni yoqtirishini aytdi.
Mansilyaga ko‘ra, Rossiya go‘zal va xavfsiz mamlakat hisoblanadi, u yerda yashash undan rohat bag‘ishlaydi. Grozniy klubi matbuot xizmati argentinalik futbolchining so‘zlarini aynan shunday yetkazdi.
2024/2025 yilgi Premyer-liga mavsumida Mansilya 27 ta o‘yinda maydonga tushdi. 28 yoshli hujumchi beshta gol urib, to‘rtta golga uzatma amalga oshirdi.
Yangi mavsumning birinchi turida "Ahmat" o‘z maydonida Qozonning "Rubin" jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu uchrashuv muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti.

Мансилья сказал, что ему нравится жить в России
Бывший нападающий "Оренбурга" Брайен Мансилья, который планирует играть в следующем сезоне за грозненский "Ахмат", поделился своими мыслями о жизни в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мансилья отметил, что жизнь в России была для него приятным опытом. Он сказал, что ему нравится знакомиться с этой страной и ее дружелюбным населением.
По словам Мансильи, Россия является красивой и безопасной страной, жизнь в которой приносит ему удовольствие. Пресс-служба клуба из Грозного передала слова аргентинского футболиста именно так.
В сезоне 2024/2025 годов в Премьер-лиге Мансилья вышел на поле в 27 матчах. 28-летний нападающий забил пять голов и сделал четыре голевые передачи.
В первом туре нового сезона "Ахмат" проведет матч на своем поле против казанского "Рубина". Эта встреча ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.