Bakhtiyor Zayniddinov «Spartak»ga o‘tmaydi
«Beshiktash» jamoasining himoyachisi Bakhtiyor Zayniddinov Moskva «Spartak» klubiga o‘tishga niyat qilmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manba, jurnalist Ivan Karpov o‘zining Telegram-kanalida ma’lum qildi. Jurnalistning so‘zlariga ko‘ra, ushbu ma’lumotni futbolchining vakili Yevgeniy Novikov taqdim qilgan.
O‘tgan mavsumda 27 yoshli Zayniddinov barcha musobaqalarni hisobga olgan holda 12 ta o‘yinda maydonga tushdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Shuni ta’kidlash lozimki, u mavsumning ikkinchi yarmida jarohat tufayli maydondan uzoqroq bo‘ldi.
Transfermarkt sayti ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati uch million yevroga teng. Bakhtiyor Zayniddinovning jamoasida qolishi va jarohatidan keyin to‘liq tiklanishi unga kelajakda yanada muvaffaqiyatli o‘yinlar olib kelishiga umid qilinmoqda.

Бахтиёр Зайниддинов не перейдет в «Спартак»
Защитник команды «Бешикташ» Бахтиёр Зайниддинов не собирается переходить в московский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом внутренний источник, журналист Иван Карпов сообщил в своем Telegram-канале. По словам журналиста, эту информацию предоставил представитель футболиста Евгений Новиков.
В прошлом сезоне 27-летний Зайниддинов принял участие в 12 матчах во всех соревнованиях и сделал одну результативную передачу. Следует отметить, что во второй половине сезона он был долго вне поля из-за травмы.
Согласно данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет три миллиона евро. Ожидается, что оставшись в команде и полностью восстановившись после травмы, Бахтиёр Зайниддинов принесет еще более успешные игры в будущем.