Selyuk: Dinamo uzoq yillar chempion bo‘lmaydi
Mashhur rossiyalik agent Dmitriy Selyuk «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida Moskva «Dinamo» jamoasi yaqin vaqtgacha Rossiya chempioni bo‘la olmasligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» muxlislari orasida jamoaning so‘nggi 50 yil ichida chempion bo‘lmagani haqida gap boradi. Selyuk buni Misrni tark etgan isroilliklar misoliga o‘xshatib, Mo‘ysening xalqni 40 yil boshqarib, oxir-oqibat Quddusga olib kelganini eslatdi.
Ammo «Dinamo» jamoasi 40 yildan beri chempionlikka erisha olmayapti va bu jarayon uzoq davom etadi. Agent shuningdek, jamoa tarkibiga 30 yoshdan oshgan futbolchilarning ko‘pligi haqida gapirdi.
U 30 yoshli Sergeyev va 31 yoshli Osipenko kabi futbolchilarning uzoq muddatli shartnomalarini misol keltirdi. Selyukning fikricha, bu yoshdagi futbolchilar bilan uzoq muddatli shartnoma imzolash «Dinamo» jamoasining rivojlanishiga to‘siq bo‘ladi va chempionlik uchun kurash uzoq davom etadi.
Shu bilan birga, u yosh futbolchilarga, xususan Gladyshev va Tyukavin singari iste’dodlarga e’tibor qaratish zarurligini ta’kidladi. Agent yosh o‘yinchilarni rivojlantirish va akademiyadan yangi iste’dodlarni jalb qilish orqali jamoani kuchaytirish mumkinligini aytdi.

Selyuk: Динамо долго не будет чемпионом
Известный российский агент Дмитрий Селюк в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» отметил, что московская «Динамо» не сможет стать чемпионом России в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, среди болельщиков «Динамо» обсуждается, что команда не становилась чемпионом последние 50 лет. Селюк сравнил это с израильтянами, покинувшими Египет, напомнив, что Моисей вел народ 40 лет и в конечном итоге привел его в Иерусалим.
Однако команда «Динамо» не может добиться чемпионства уже 40 лет, и этот процесс будет продолжаться долго. Агент также говорил о большом количестве футболистов старше 30 лет в составе команды.
Он привел в пример долгосрочные контракты таких игроков, как 30-летний Сергеев и 31-летний Осипенко. По мнению Селюка, подписание долгосрочных контрактов с футболистами этого возраста станет препятствием для развития команды «Динамо», и борьба за чемпионство будет длиться долго.
В то же время он подчеркнул необходимость обратить внимание на молодых футболистов, особенно на такие таланты, как Гладышев и Тюкавин. Агент заявил, что команду можно усилить, развивая молодых игроков и привлекая новые таланты из академии.
В целом, команде «Динамо» в нынешнем состоянии следует ожидать чемпионства в долгосрочной перспективе.