Diveev: CSKA Superkubok uchun tayyor, g‘alaba kerak
Moskva shahrining CSKA jamoasi futbolchisi Igor Diveev Rossiya OLIMPBET Superkubogi o‘yini haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
12 iyul kuni «armiyachilar» «Krasnodar» jamoasi bilan Kazan stadionida ushbu kubok uchun bahslashadi. Diveevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa futbolni sog‘ingan, kichik tanaffusdan so‘ng barcha «Krasnodar»ga qarshi o‘yinga tayyor.
Ular uchun asosiy maqsad g‘alaba qozonishdir. «Krasnodar» jamoasi bu musobaqada faqat bir marta ishtirok etgan va o‘tgan yili 2024 da Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasiga imkoniyatni boy bergan.
CSKA esa 12 marta qatnashib, 7 marta g‘olib bo‘lgan, bu esa «Zenit»dan atigi 2 Superkubokga kam. O‘tgan mavsumda «buzoq» laqabli «Krasnodar» birinchi marta Rossiya chempioni bo‘lsa, CSKA kubok musobaqasida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.

Дивеев: ЦСКА готов к Суперкубку, нужна победа
Игрок команды ЦСКА из Москвы Игорь Дивеев поделился своими мыслями о матче за Суперкубок России OLIMPBET. Об этом сообщает Euro-football.ru.
12 июля «армейцы» будут сражаться за этот кубок с командой «Краснодар» на стадионе Казани. По словам Дивеева, команда соскучилась по футболу и после небольшого перерыва готова ко всем играм против «Краснодара».
Их главная цель — одержать победу. Команда «Краснодар» принимала участие в этом турнире всего один раз и в прошлом году упустила возможность против «Зенита» из Санкт-Петербурга в 2024 году.
ЦСКА же участвовал 12 раз и выиграл 7 раз, что всего на 2 Суперкубка меньше, чем у «Зенита». В прошлом сезоне «бычки» из «Краснодара» впервые стали чемпионами России, а ЦСКА завоевал победу в кубковом турнире.