Del Boske Raulni jahon chempionatida sog‘inadi
Ispaniya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Visente Del Boske jahon chempionatida g‘alaba qozonilganining 15 yilligi munosabati bilan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Ispaniya finalda Niderlandiyani Andres Inyesta urgan gol evaziga mag‘lub etdi. Murabbiy Marcos Senna va Raul Gonsalesni asosiy tarkibga kiritmaslik juda qiyin bo‘lganini aytdi.
Bu qaror unga hanuzgacha tushida ko‘rinib, juda og‘riqli kechgan. Raul bu qarorni hurmat va qadr bilan qabul qilgan.
O‘yin faoliyatini yakunlagach, Raul murabbiylikka o‘tgan. U bir necha yil davomida «Real» jamoasining yoshlar va keyin ikkinchi jamoasini boshqargan.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, u Ispaniya yoshlar terma jamoasiga rahbar bo‘lishi mumkin. Bu yangilik futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Дел Боске скучает по Раулю на чемпионате мира
Бывший главный тренер сборной Испании Висенте Дель Боске высказался по случаю 15-летия победы на чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Испания победила Нидерланды благодаря голу Андреса Иньесты. Тренер отметил, что было очень трудно не включить Маркоса Сенну и Рауля Гонсалеса в основной состав.
Это решение до сих пор снится ему и было очень болезненным. Рауль принял это решение с уважением и достоинством.
После завершения игровой карьеры Рауль перешел на тренерскую работу. Он несколько лет возглавлял молодежную команду «Реала», а затем вторую команду.
Согласно последним данным, он может стать тренером молодежной сборной Испании. Эта новость ожидается с большим интересом среди футбольных болельщиков.