Madridning “Real” futbol klubi Jahon klublari chempionatining yarim finalida “PSJ”ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘lgach, jiddiy xulosalar chiqardi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining xabar berishicha, Madrid klubi yana markaziy himoyachilar bozoriga qaytdi. Mavjud markaziy himoyachilardan faqat yangi qo‘shilgan Din Huyssen ishonchli o‘yin ko‘rsatmoqda.
Antonio Ryudiger va Raul Asensio xatolarga yo‘l qo‘ygan bo‘lsa, David Alaba jarohat olgan. “Real”ning diqqat markazida “Liverpul” klubi futbolchisi Ibrahima Konate bor, biroq uni yozda sotib olish qiyin bo‘lishi mumkin.
Fransuz futbolchi bir yil ichida erkin agent sifatida Madridga kelishi ehtimoli bor. Klub bozorda imkoniyatlarni o‘rganmoqda, ammo kimdir bilan shartnoma imzolanishi aniq emas.

На рынке реальных защитников ищут новые имена
Футбольный клуб "Реал" из Мадрида сделал серьезные выводы после поражения от "ПСЖ" со счетом 0:4 в полуфинале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Marca, мадридский клуб снова вернулся на рынок центральных защитников. Из существующих центральных защитников только новобранец Дин Хуйссен демонстрирует надежную игру.
Антонио Рюдигер и Рауль Асенсио допустили ошибки, а Давид Алаба получил травму. В центре внимания "Реала" находится игрок "Ливерпуля" Ибрагима Конате, однако его покупка летом может быть сложной.
Французский футболист может перейти в Мадрид в качестве свободного агента через год. Клуб изучает возможности на рынке, но подписание контракта с кем-то не является гарантированным.