Diveev: Chelestini bilan jamoa ishida o‘zgarish bor
Unga ko‘ra, Fabio dastlabki yig‘ilishdan boshlab o‘zining yuqori malakasini ko‘rsatdi. O‘yinning asosiy sxemasi katta o‘zgarishlarga uchramagan, lekin qisqa vaqt ichida barcha futbolchilar maydonda qanday harakat qilishlarini aniq tushundilar.
Diveevning aytishicha, Chelestini yoshidan va tajribasidan qat’i nazar, har doim o‘yinchilar bilan muloqotga ochiq bo‘ladi. Shveytsariyalik mutaxassis 2025-yil iyun oyida CSKA jamoasiga kelgan.
Jamoa navbatdagi o‘yinini 12-iyul kuni o‘tkazadi. Bu o‘yin Superkubok doirasida bo‘lib, CSKA jamoasi «Krasnodar» bilan kuch sinashadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Bu yangi murabbiy bilan jamoaning ish faoliyati va o‘yindagi natijalari haqida ijobiy fikrlar mavjud.

Diveev: В команде с Челестини произошли изменения
Игрок команды ЦСКА Игорь Дивеев поделился своими мыслями о процессе работы под руководством главного тренера Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Фабио с первой встречи продемонстрировал свою высокую квалификацию. Основная схема игры не претерпела значительных изменений, но за короткое время все футболисты четко поняли, как им действовать на поле.
Дивеев отметил, что Челестини, независимо от возраста и опыта, всегда открыт для общения с игроками. Швейцарский специалист пришел в команду ЦСКА в июне 2025 года.
Команда проведет следующий матч 12 июля. Эта игра пройдет в рамках Суперкубка, и ЦСКА будет соперничать с «Краснодаром».
Встреча начнется в 18:00 по московскому времени. Существуют положительные мнения о работе команды с новым тренером и результатах в игре.