Zabolotnigacha Spartakda o‘ynash qiyin bo‘ladi, deydi Kechinov
Iyul oyining boshida "Spartak" jamoasiga hujumchi Anton Zabolotniy qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubi 34 yoshli futbolchi bilan bir mavsumga mo‘ljallangan mehnat shartnomasini imzoladi. Zabolotning kelajagi haqidagi fikrlarini "qizil-oq" jamoasining sobiq futbolchisi Valeriy Kechinov bildirdi.
Kechinovning fikriga ko‘ra, Anton uchun "Spartak"da o‘ynash biroz qiyin bo‘ladi, chunki "Spartak" futboli ko‘proq pastki hududda harakat qilishga asoslangan. Zabolotniy esa bosh bilan o‘ynash, ikkinchi qavatda raqibni bosim ostida qoldirish kabi o‘yin usullarini afzal ko‘radi.
Shuning uchun u jamoaning asosiy tarkibida doimiy o‘rin olishini kutmaydi. Biroq Kechinov Zabolotning jamoaga yordam berishiga umid bildiradi.
U Antonning ayniqsa oddiyroq taktikalar, masalan, to‘plarni yuqoridan uzatib o‘ynash kerak bo‘lgan vaziyatlarda zarur bo‘lishini ta’kidladi. Kelasi mavsumning birinchi turida "Spartak" Mahachqaladagi "Dinamo" jamoasini qabul qiladi.

До Заболотного будет трудно играть в Спартаке, говорит Кечинов
В начале июля нападающий Антон Заболотный присоединился к команде «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Московский клуб подписал трудовой контракт с 34-летним футболистом на один сезон. Мнения о будущем Заболотного высказал бывший футболист «красно-белых» Валерий Кечинов.
По мнению Кечинова, Антону будет немного сложно играть в «Спартаке», так как футбол «Спартака» больше основан на действиях в нижней зоне. Заболотный же предпочитает игровые приемы, такие как игра головой, оставляя соперника под давлением на втором этаже.
Поэтому он не ожидает постоянного места в основном составе команды. Однако Кечинов выражает надежду, что Заболотный сможет помочь команде.
Он отметил, что Антон будет особенно необходим в ситуациях, когда нужно играть с передачами мяча сверху, используя более простые тактики. В первом туре следующего сезона «Спартак» примет команду «Динамо» из Махачкалы.