Bavariya Luis Dias uchun 52 million taklif qildi
Bavariya klubi hujumchi Luis Diasni sotib olishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport Bild nashrining xabar berishicha, Myunxenning yirik jamoasi Luis Dias uchun Liverpulga 52 million yevro taklif qilgan. Shunga qaramay, bu summa Liverpulning talab qilayotgan 80 million yevrosidan ancha kam hisoblanadi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 28 yoshli Luis Dias Liverpul bilan shaxsiy kelishuvga ega bo‘lib, agar 80 million yevro to‘lansa, yozgi transfer oynasida klubdan ketishiga ruxsat beriladi. Shu bilan birga, Bavariya klubining kolumbiyalik futbolchaga 60 million yevrodan ortiq mablag‘ ajratishga tayyor emasligi aytilmoqda.
Luis Dias Liverpul safida 148 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 41 ta gol urgan va 23 ta golli uzatma bergan. Ushbu transfer muzokaralari joriy yozda davom etishi kutilmoqda.

Бавария предложила 52 миллиона за Луиса Диаса
По информации издания Sport Bild, крупный клуб из Мюнхена предложил Ливерпулю 52 миллиона евро за Луиса Диаса. Тем не менее, эта сумма значительно меньше запрашиваемых Ливерпулем 80 миллионов евро.
Согласно данным, 28-летний Луис Диас имеет личное соглашение с Ливерпулем, и если будет выплачено 80 миллионов евро, ему будет разрешено покинуть клуб в летнее трансферное окно. При этом сообщается, что клуб Бавария не готов выделить более 60 миллионов евро на колумбийского футболиста.
Луис Диас провел 148 официальных матчей за Ливерпуль, забив 41 гол и сделав 23 голевые передачи. Ожидается, что переговоры по этому трансферу продолжатся этим летом.