Turkiyaning «Galatasaray» klubi hujumchi Viktor Osimhenga o‘tish bo‘yicha Napoli klubi bilan muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq turk jamoasi 26 yoshli futbolchi uchun taxminan 70 million yevro taklif qilgan, biroq rad javobini olgan edi. So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, «Galatasaray» taklifini oshirib, 75 million yevro miqdorida taklif qilmoqda.
Shundan 40 million yevro darhol to‘lanishi, qolgan 35 million yevro esa to‘lovlar bo‘yicha bo‘lib-bo‘lib berilishi rejalashtirilgan. Yaqin kunlarda Napoli klubi rasmiy javobini bildiradi.
Viktor Osimhen o‘zi ham «Galatasaray»ga o‘tishni istayotgani ko‘p marta ma’lum qilingan. U o‘tgan mavsumni ushbu klubda ijarada o‘tkazgan.
Shuningdek, Osimhenga Saudiya Arabistonining «Al-Hilol» klubi ham qiziqish bildirgan edi. Hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va kelishuvga erishish uchun harakatlar olib borilmoqda.

Галатасарай предложил Осименгу 75 миллионов евро
Турецкий клуб «Галатасарай» продолжает переговоры с клубом «Наполи» о переходе нападающего Виктора Осимхена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее турецкая команда предложила 26-летнему футболисту около 70 миллионов евро, но получила отказ. По последним данным, «Галатасарай» увеличил свое предложение до 75 миллионов евро.
Из этой суммы 40 миллионов евро будут выплачены немедленно, а оставшиеся 35 миллионов евро планируется выплатить частями. В ближайшие дни клуб «Наполи» даст официальный ответ.
Сам Виктор Осимхен также много раз заявлял о желании перейти в «Галатасарай». Он провел прошлый сезон в этом клубе на правах аренды.
Кроме того, интерес к Осимхену проявил клуб Саудовской Аравии «Аль-Хилаль». В настоящее время продолжаются переговоры между сторонами, и предпринимаются усилия для достижения соглашения.