Saudiya klubi hujum chizig‘ini kuchaytirish maqsadida amerikalik futbolchini maqsadlar ro‘yxatiga kiritgan, deb xabar beradi jurnalist Rudi Galetti. Shuningdek, kelishuv doirasida markaziy himoyachi Emerik Laportning ham ishtirok etishi mumkinligi ehtimoldan holi emas.
Transfermarkt saytining bahosiga ko‘ra, Kristian Pulishichning transfer qiymati 50 million yevroni tashkil etadi. Uning Milan jamoasi bilan tuzilgan shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi va avtomatik ravishda uzaytirilish imkoniyatini o‘z ichiga oladi.
O‘tgan mavsumda 26 yoshli futbolchi Milan safida 50 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 12 ta golli pas berdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga bo‘lgan muhim hissasini yaqqol namoyon etadi.
Al-Nasr jamoasi ayni paytda hujumni kuchaytirish uchun yangi nomzodlarni izlamoqda va Pulishich ularning asosiy variantlaridan biri hisoblanadi.

Al-Nasr хочет купить защитника Милана
Крайний защитник Милана Кристиан Пулишич попал в сферу интересов клуба Аль-Наср из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Саудовский клуб включил американского футболиста в список целей с целью усиления атакующей линии, сообщает журналист Руди Галетти. Также не исключено, что в рамках соглашения может участвовать центральный защитник Эмерик Лапорт.
Согласно оценке сайта Transfermarkt, трансферная стоимость Кристиана Пулишича составляет 50 миллионов евро. Его контракт с Миланом действует до 2027 года и включает возможность автоматического продления.
В прошлом сезоне 26-летний футболист провел 50 матчей за Милан, забил 17 голов и сделал 12 голевых передач. Эти показатели ярко демонстрируют его важный вклад в команду.
Команда Аль-Наср в настоящее время ищет новых кандидатов для усиления атаки, и Пулишич является одним из их основных вариантов.