Masalitin: CSKA va Krasnodar haqiqiy kuchni ko‘rsatmaydi
Toshkent shahrining CSKA klubi sobiq hujumchisi Valeriy Masalitin Rossiya OLIMPBET Superkubogi doirasida bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuv 12 iyun kuni Qozon shahrida bo‘lib o‘tadi. Masalitining so‘zlariga ko‘ra, jamoalar hozirgi vaqtda chempionatga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ularning har biri o‘z rejasiga muvofiq ishlamoqda. Shuning uchun CSKA hamda Krasnodar jamoalari ushbu o‘yinda o‘zlarining haqiqiy mahoratini to‘liq ko‘rsatolmasligi mumkin, chunki hozirgi davr mavsumga tayyorgarlik bosqichidir.
Krasnodar jamoasi mamlakat chempioni bo‘lishiga qaramay, Superkubokni hali bir marotaba ham qo‘lga kirita olmagan. CSKA esa ushbu musobaqada 7 marta g‘alaba qozongan, faqat Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi 9 marta bu sovrinni qo‘lga kiritgan.
Bundan oldin Superkubok haqida fikr bildirgan yana bir sobiq CSKA o‘yinchisi Dmitriy Kuznetsov ham o‘z mulohazalarini taqdim etgan. Ushbu mavzuga oid boshqa tafsilotlar va tahlillar yaqin kunlarda e’lon qilinishi kutilmoqda.

Масалитин: ЦСКА и Краснодар не показывают настоящую силу
Нападающий бывшего клуба ЦСКА из Ташкента Валерий Масалитин высказал свои мысли о предстоящем матче за Суперкубок России OLIMPBET. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данная встреча состоится 12 июня в Казани. По словам Масалитина, команды в настоящее время готовятся к чемпионату.
Каждая из них работает в соответствии со своим планом. Поэтому команды ЦСКА и Краснодар могут не показать свои настоящие навыки в этом матче, так как текущий период является этапом подготовки к сезону.
Несмотря на то, что команда Краснодар является чемпионом страны, она еще ни разу не смогла завоевать Суперкубок. ЦСКА же выигрывал этот турнир 7 раз, только команда Зенит из Санкт-Петербурга завоевывала этот трофей 9 раз.
Ранее еще один бывший игрок ЦСКА Дмитрий Кузнецов также высказал свои мысли о Суперкубке. Ожидается, что в ближайшие дни будут опубликованы другие детали и анализы по этой теме.