Jon Terri “Chelsi”ga qarshi o‘ynamaslikni istadi
Himoyachi Jon Terri deyarli butun faoliyatini Londonning "Chelsi" klubida o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, faoliyatining oxirida, 2017 yilda u "Aston Villa" jamoasida o‘ynashga harakat qildi. Futbolchi aytishicha, o‘sha paytda "Villalar" ikkinchi ligada o‘ynayotgan edi.
Shunga qaramay, Terri o‘z shartnomasiga shunday band kiritdiki, agar jamoa Premer-ligaga qaytsa, u "Chelsi"ga qarshi o‘yinlarda qatnashmaydi. U bu qarorni shunday izohladi: "O‘z sobiq klubimga qarshi o‘ynash noto‘g‘ri bo‘ladi, shuning uchun men bunday bandni kiritishni talab qildim".

Джон Терри не хотел играть против "Челси"
Защитник Джон Терри провел почти всю свою карьеру в лондонском клубе «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако в конце своей карьеры, в 2017 году, он попытался играть за команду «Астон Вилла». Футболист заявил, что в то время «Виллы» играли во втором дивизионе.
Тем не менее, Терри включил в свой контракт такой пункт, что если команда вернется в Премьер-лигу, он не будет участвовать в матчах против «Челси». Он объяснил это решение так: «Играть против своего бывшего клуба было бы неправильно, поэтому я потребовал включить такой пункт».