Sobiq futbolchi va hozirda televideniye eksperti bo‘lgan Eduard Mor Moskva «Torpedo» jamoasining Rossiya Premer-ligasining keyingi mavsumida ishtirok etmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar hech qanday aybdor emas, biroq ushbu qaror kelajak uchun ogohlik sifatida qabul qilinishi kerak. Bu holat boshqa jamoalarga ham ogohlantirish bo‘lib xizmat qiladi va ular murakkab holatlarga aralashmaslikka yanada jiddiyroq yondashadi.
Rossiya Futbol Ittifoqi Disiplin qo‘mitasi «avtozavodchilar»ni o‘tgan mavsumda kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringanlik uchun Premer-ligadan chetlatishga qaror qildi. Moskva jamoasining bo‘shagan o‘rnini «Orenburg» jamoasi egallaydi.
«Orenburg» o‘tgan mavsumda Premer-ligada oxirgi o‘rinlardan birini egallab, Parij Birinchi ligasiga tushib qolgan edi. Ushbu o‘zgarishlar Rossiya futbolining adolatli va qonuniy rivojlanishini ta’minlashga qaratilgan.

Эдуард Мор прокомментировал исключение Торпедо
Бывший футболист и ныне телевизионный эксперт Эдуард Мор высказал мнение о том, что команда московское «Торпедо» не будет участвовать в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболисты ни в чем не виноваты, однако это решение должно быть воспринято как предупреждение на будущее. Эта ситуация также послужит предупреждением для других команд, и они будут более серьезно относиться к вмешательству в сложные ситуации.
Дисциплинарный комитет Российского футбольного союза решил исключить «автозаводцев» из Премьер-Лиги за попытку организации договорных матчей в прошлом сезоне. Освободившееся место московской команды займет команда «Оренбург».
«Оренбург» в прошлом сезоне занял одно из последних мест в Премьер-Лиге и вылетел в Первую лигу. Эти изменения направлены на обеспечение справедливого и законного развития российского футбола.