Sobiq Moskva "Torpedo" jamoasi himoyachisi Eduard Mor "Orenburg" jamoasining Rossiya Premer-ligasiga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U televizion efirda "Match TV" kanalida bergan izohida shunday dedi: "Ural" jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvini tashkil etish mumkin edi. Shunda hech qanday savollar tug‘ilmas edi.
Ammo tanlov "Orenburg" foydasiga qilingan, bu esa biroz bahsli ko‘rinadi". Esda tutamizki, Moskva "Torpedo" jamoasi 2024/2025 yilgi mavsumda do‘stona o‘yinlarni tashkil etishga uringanligi sababli Premer-ligadan chetlatilgan.
Uning o‘rnini "Orenburg" jamoasi egallaydi. O‘tgan mavsumda Vladimir Slishkovich boshchiligidagi "Orenburg" Premer-ligada 15-o‘rinni egallab, quyi ligaga tushib ketgandi.
Ushbu voqea jamoalar o‘rtasidagi raqobat va litsenziya qoidalarining muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi. Endi "Orenburg" yangi mavsumda yuqori darajada o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Эдуард Мор раскритиковал возвращение Оренбурга в Премьер-лигу
Бывший защитник московского "Торпедо" Эдуард Мор высказался о возвращении команды "Оренбург" в Российскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем комментарии в эфире телеканала "Матч ТВ" он сказал: "Можно было бы организовать товарищеский матч с командой 'Урал'. Тогда бы не возникло никаких вопросов.
Но выбор сделан в пользу 'Оренбурга', что выглядит немного спорно". Напомним, что московское "Торпедо" было исключено из Премьер-Лиги за попытку организовать товарищеские игры в сезоне 2024/2025.
Его место займет команда "Оренбург". В прошлом сезоне "Оренбург" под руководством Владимира Слишковича занял 15-е место в Премьер-Лиге и вылетел в низшую лигу.
Это событие еще раз показало важность конкуренции между командами и правил лицензирования. Теперь "Оренбург" постарается показать себя на высоком уровне в новом сезоне.