Orkun Kekchu «Beshiktash»ga ijaraga o‘tdi
Lisabonning "Benfika" jamoasidan Orkun Kekchu Turkiya chempionatida faoliyatini davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli yarim himoyachi Istanbulning "Beshiktash" klubiga ijaraga o‘tdi, bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi. Kekchuning "Beshiktash"dagi ijara muddati 2026 yil o‘rtalarigacha belgilangan.
Oldinroq matbuotda yarim himoyachining xizmatlariga Moskva "Spartak" klubi ham qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. 2024/2025 yilgi mavsumda Orkun jami 55 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U ushbu o‘yinlarda 12 ta gol urdi va 11 ta golga uzatma berdi. O‘tgan mavsumda Turkiya chempionatida "Beshiktash" jamoasi 62 ochko to‘plab, turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Kekchuning jamoaga qo‘shilishi "Beshiktash"ning kuchini yanada oshirishga xizmat qiladi. Uning tajribasi va o‘yindagi faol ishtiroki jamoaning yangi mavsumdagi natijalarida muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Оркун Кекчу арендовал «Бешикташ»
Оркун Кекчу продолжит свою карьеру в Турецком чемпионате, перейдя в клуб «Бешикташ» из Лиссабонского «Бенфики». Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний полузащитник был арендован клубом «Бешикташ», о чем сообщила пресс-служба клуба. Срок аренды Кекчу в «Бешикташе» установлен до середины 2026 года.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что услугами полузащитника интересовался московский «Спартак». В сезоне 2024/2025 Оркун провел в общей сложности 55 матчей.
В этих играх он забил 12 голов и отдал 11 голевых передач. В прошлом сезоне команда «Бешикташ» набрала 62 очка в Турецком чемпионате и заняла четвертое место в турнирной таблице.
Присоединение Кекчу к команде будет способствовать усилению «Бешикташа». Ожидается, что его опыт и активное участие в игре сыграют важную роль в результатах команды в новом сезоне.