Messi Barselonada xayrlashuv o‘yinini o‘tkazadi
Argentina terma jamoasi va "Inter Mayami" klubi hujumchisi Lionel Messi "Barselona" jamoasining libosida xayrlashuv o‘yinini o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mazkur klubda faoliyatining ko‘p qismini o‘tkazgan va unga katta hissa qo‘shgan. Bu haqda Catalunya Radio manbasi xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, "Barselona" jamoasi Messidan ushbu tadbirni tashkil etishga oldindan rozilik olgan. Ushbu o‘yin 2026/27 mavsumida bo‘lib o‘tadi.
Shu paytda "Kamp Nou" stadionining rekonstruksiyasi to‘liq yakunlanadi. Messi 2021 yilda "Barselona"ni tark etdi, chunki klub moliyaviy muammolar sabab yangi shartnomasini ro‘yxatga ololmadi.
U "Barselona" safida jami 778 o‘yinda maydonga tushib, 672 ta gol urdi va 303 ta golli uzatma amalga oshirdi. Messi klub tarixidagi eng yorqin futbolchilardan biri sifatida qadrlanadi.
Ushbu xayrlashuv o‘yini muxlislar uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, Messi faoliyatining muhim davrini yodga olish imkonini beradi.

Месси проведет прощальный матч в Барселоне
Нападающий сборной Аргентины и клуба "Интер Майами" Лионель Месси проведет прощальную игру в форме команды "Барселона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он провел большую часть своей карьеры в этом клубе и внес в него значительный вклад. Об этом сообщает источник Catalunya Radio.
Согласно информации, команда "Барселона" заранее получила согласие от Месси на организацию этого мероприятия. Игра состоится в сезоне 2026/27.
В это время реконструкция стадиона "Камп Ноу" будет полностью завершена. Месси покинул "Барселону" в 2021 году, так как клуб не смог зарегистрировать новый контракт из-за финансовых проблем.
Он сыграл в общей сложности 778 матчей за "Барселону", забив 672 гола и сделав 303 голевые передачи. Месси ценится как один из самых ярких футболистов в истории клуба.
Эта прощальная игра имеет большое значение для болельщиков и дает возможность вспомнить важный этап карьеры Месси.