Asensio: Mavsum kutilgandek yakunlanmadi
Madridning «Real» jamoasi himoyachisi Raul Asensio ijtimoiy tarmoqlar orqali 2024/2025 yilgi mavsum yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z bayonotida mavsum nihoyasiga yetganini, orzusini ro‘yobga chiqarib, dunyoning eng yaxshi klubining bir qismiga aylanganini ta’kidladi. Biroq mavsum kutilganidek o‘tmagan.
Raul klubaro jahon chempionatida o‘z vazifasini to‘liq bajara olmaganini, maksimal darajada o‘ynay olmaganini aytdi. Endi esa qayta tiklanish va yangi bosqichga o‘tish vaqti kelganini bildirdi.
«Qirol klubi» klubaro jahon chempionatida yarim finalda ishtirokini yakunladi. Jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso qo‘l ostidagi futbolchilar Fransiyaning «PSJ» jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Finalda esa «PSJ» Angliyaning «Chelsi» jamoasi bilan bahs olib boradi. Raul Asensio fikricha, kelasi mavsumda jamoa yanada kuchliroq bo‘lishi va yaxshi natijalarga erishishi zarur.

Asensio: Сезон не завершился так, как ожидалось
Защитник мадридского «Реала» Рауль Асенсио высказался в социальных сетях о результатах сезона 2024/2025 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем заявлении он отметил, что сезон подошел к концу, и он осуществил свою мечту, став частью лучшего клуба мира. Однако сезон прошел не так, как ожидалось.
Рауль сказал, что не смог полностью выполнить свою задачу на клубном чемпионате мира и не сыграл на максимальном уровне. Теперь пришло время для восстановления и перехода на новый этап.
«Королевский клуб» завершил свое участие в клубном чемпионате мира на стадии полуфинала. Футболисты под руководством главного тренера Хаби Алонсо проиграли команде Франции «ПСЖ» со счетом 0:4.
В финале «ПСЖ» будет сражаться с английским клубом «Челси». По мнению Рауля Асенсио, в следующем сезоне команда должна стать еще сильнее и добиться хороших результатов.