Pervak Superkubok o‘yini haqida fikr bildirdi
Sobiq “Spartak” jamoasi bosh direktori Yuri Pervak Rossiya Superkubogi doirasida CSKA hamda “Krasnodar” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘yindan kutganlari haqida fikr bildirdi va uchrashuv natijasini taxmin qilishga harakat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘yin qiziqarli kechadi, ammo gol urilmaydi. Jamoalarda mamlakatning eng yaxshi darvozabonlari – Akinfeev va Agkatsev maydonda bo‘ladi.
Pervak so‘zlariga ko‘ra, asosiy vaqt yakunida hisob ochilmasligi mumkin va o‘yinning hal qiluvchi lahzasi penaltiga otilishlarda yuzaga keladi. Ushbu jarayonda “moliya” jamoasi g‘alaba qozonadi, deya taxmin qildi.
Superkubok uchrashuvi 12 iyul kuni Qozon shahrida bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.

Первак высказал мнение о игре Суперкубка
Бывший генеральный директор команды «Спартак» Юрий Первак высказал свои ожидания от матча между командами ЦСКА и «Краснодар» в рамках Российского Суперкубка и попытался предсказать результат встречи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра будет интересной, но голов не будет. В командах на поле выйдут лучшие вратари страны – Акинфеев и Агатцев.
По словам Пervaka, в конце основного времени счет может остаться нулевым, и решающий момент игры возникнет при пробитии пенальти. В этом процессе «финансовая» команда одержит победу, предположил он.
Матч за Суперкубок пройдет 12 июля в городе Казань. Время начала игры назначено на 18:00 по московскому времени.