Naumov: Pinyaevdan barqarorlik kutilyapti
Sobiq poytaxt klubi Lokomotiv prezidenti Nikolay Naumov yarim himoyachi Sergey Pinyaev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
CIES Football Observatory tomonidan tayyorlangan 21 yoshgacha bo‘lgan Sharqiy Yevropaning eng yaxshi futbolchilari reytingida Pinyaev birinchi o‘rinni egalladi. U ayniqsa CSKA futbolchisi Matvey Kislyakni ortda qoldirdi, u esa uchinchi o‘rinda joylashgan edi.
Naumovning so‘zlariga ko‘ra, bu yaxshi yangilik. Pinyaev haqiqatan ham tan olinishga loyiq.
Biroq, hech kim doim yosh futbolchi bo‘lib qolmaydi. Sergey barqarorlikka erishishi zarur, hozircha bu uning uchun muammo hisoblanadi.
O‘tgan mavsumda Pinyaev barcha musobaqalarda 28 ta o‘yinda maydonga tushdi, 11 ta gol urdi va 9 ta samarali uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 8 million yevroga teng.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoadagi ahamiyatini va salohiyatini yaqqol namoyon etadi. Pinyaev o‘z ustida ishlashni davom ettirishi va barqaror darajada o‘ynashi muhimdir.

Наумов: От Пиняева ожидается стабильность
Президент бывшего столичного клуба Локомотив Николай Наумов высказался о полузащитнике Сергее Пиняеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рейтинге лучших футболистов Восточной Европы до 21 года, подготовленном CIES Football Observatory, Пиняев занял первое место. Он особенно обошел игрока ЦСКА Матвея Кисляка, который занял третье место.
По словам Наумова, это хорошая новость. Пиняев действительно заслуживает признания.
Однако никто не остается молодым футболистом навсегда. Сергею необходимо достичь стабильности, пока это является для него проблемой.
В прошлом сезоне Пиняев провел на поле 28 матчей во всех турнирах, забил 11 голов и отдал 9 результативных передач. Его рыночная стоимость составляет примерно 8 миллионов евро.
Эти показатели ярко демонстрируют его значимость и потенциал в команде. Важно, чтобы Пиняев продолжал работать над собой и играл на стабильном уровне.