Kolvill: Klublar Jahon chempionati nufuzli bo‘ladi
Markaziy himoyachi Levi Kolvill "Chelsi" jamoasining Klublar Jahon chempionati istiqbollari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londonliklar yaqinda yakunlangan musobaqada g‘olib bo‘lishdi. Bu musobaqa birinchi marta kengaytirilgan formatda, ya’ni 32 jamoa ishtirokida o‘tkazildi.
Yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan finalda Enzo Mareski boshchiligidagi jamoa "PSJ"ni 3:0 hisobida yirik hisobda mag‘lub etdi. Kolvill ta’kidlashicha, kelgusida Klublar Jahon chempionati eng nufuzli turnirlardan biriga aylanadi va Chempionlar Ligasi darajasidan ham yuqori baholanadi.
U jamoasi bu musobaqani birinchi bo‘lib yutgan tarixiy guruh sifatida tarixga kirganini ta’kidladi. Bu fikrlar "Gazeta.Ru" nashri tomonidan Sky Sports manbasiga tayanib keltirilgan.
Keyingi Klublar Jahon chempionati 2029 yilda o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Musobaqaning bunday rivojlanishi futbol olamida yangi davr boshlanishidan darak beradi.
Jamoalar va muxlislar bu tadbirga katta qiziqish bilan qaramoqda, bu esa uning ahamiyatini yanada oshirmoqda.
Madrid shahridagi buyuk va mashhur Real Madrid klubi kelasi yozgi transfer oynasida o'z tarkibini jiddiy yangilashni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Klub rahbariyati jamoani
Iroq futbol chempionatining yigirma ikkinchi turiga oid qiziqarli va gollarga boy o'yinlar bo'lib o'tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu tur doirasida Erbil shahrida mahalliy

Коловилл: Чемпионат мира среди клубов будет престижным
Центральный защитник Леви Колвилл высказал мнение о перспективах клуба "Челси" на Клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонцы недавно стали победителями завершившегося турнира. Этот турнир проводился в первый раз в расширенном формате, то есть с участием 32 команд.
В финале, который состоялся в воскресенье, команда под руководством Энцо Маерески разгромила "ПСЖ" со счетом 3:0. Колвилл отметил, что в будущем Клубный чемпионат мира станет одним из самых престижных турниров и будет оцениваться даже выше уровня Лиги чемпионов.
Он подчеркнул, что его команда вошла в историю как первый победитель этого турнира. Эти мысли были приведены изданиями "Газета.Ru" со ссылкой на источник Sky Sports.
Следующий Клубный чемпионат мира запланирован на 2029 год. Такое развитие турнира предвещает начало новой эры в мире футбола.
Команды и болельщики с большим интересом относятся к этому событию, что еще больше поднимает его значимость.
Президент футбольного клуба Барселона Жоан Лапорта в недавнем интервью СМИ рассказал о неожиданном переходе молодого талантливого футболиста Дро Фернандеса в клуб Пари Сен-Жермен. Об этом сообщает
Спорт Сегодня, 09:34
Спорт Сегодня, 08:51
Один из самых крупных и интересных матчей 26-го тура Суперлиги Турции — встреча команды Галатасарай с известным Башакшехиром на своем поле. Об этом сообщает Zamin.uz. Эта встреча важна не только для
Эта неделя станет настоящим праздником для футбольных болельщиков, так как в пяти самых престижных чемпионатах Европы состоятся очередные матчи тура. Об этом сообщает Zamin.uz. На этот раз команды в