Shumaxov: Paltsev Dinamoda qolsa, xursandman
Makhachqaladagi Dinamo jamoasining himoyachisi Idar Shumaxov Valentin Paltsevning jamoani tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shunday dedi: "Shaxsiy fikrimcha, men unga o‘ziga eng ma’qul deb hisoblagan jamoaga o‘tishni tilayman. Agar u jamoada qolsa, albatta, bundan faqat xursand bo‘laman.
U juda malakali futbolchi." Bu so‘zlarni Shumaxov Matc TVga bergan intervyusida aytdi. O‘tgan mavsumda 24 yoshli Paltsev barcha musobaqalarni hisobga olganda 34 o‘yinda maydonga tushdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Uning Dinamo bilan shartnomasi 2026 yil yozigacha amal qiladi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati ikki yarim million yevroni tashkil etadi.
Avvalroq Krasnodar jamoasi Paltsev uchun Dinamoga taklif bilan chiqqani haqida xabarlar tarqaldi, biroq makhachqalaliklar bu taklifni rad etdi. Shunday qilib, futbolchining kelajagi hali aniq emas, lekin jamoa va o‘yinchi o‘rtasidagi munosabatlar yaxshi ekanligi ko‘zga tashlanmoqda.

Шумахов: Если Пальцев останется в Динамо, я буду рад
Защитник команды Динамо из Махачкалы Идар Шумахов высказал мнение о возможном уходе Валентина Пальцева из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал: "На мой личный взгляд, я желаю ему перейти в команду, которую он считает наиболее подходящей для себя. Если он останется в команде, я, конечно, буду только рад.
Он очень квалифицированный футболист." Эти слова Шумахов сказал в интервью Match TV. В прошлом сезоне 24-летний Пальцев сыграл в 34 матчах во всех турнирах и сделал одну результативную передачу.
Его контракт с Динамо действует до лета 2026 года. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет два с половиной миллиона евро.
Ранее появились сообщения о том, что команда Краснодар сделала предложение Динамо за Пальцева, однако махачкалинцы отклонили это предложение. Таким образом, будущее футболиста пока неясно, но отношения между командой и игроком, похоже, хорошие.