Makhachqaladagi “Dinamo” jamoasi himoyachisi Idar Shumaxov Moskva “Dinamo” jamoasining hujumchisi Konstantin Tyukavin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda jarohat olgan bo‘lsa-da, Tyukavinni o‘ynagan eng mukammal rus hujumchilaridan biri sifatida ta’rifladi. Shumaxovning so‘zlariga ko‘ra, Tyukavin juda ko‘p jihatlarda mahoratga ega futbolchidir.
Tyukavin so‘nggi mavsumning ikkinchi yarmida tizzasidagi xochbog‘ jarohati sabab maydonga chiqa olmadi. 23 yoshli hujumchi o‘tgan mavsumda Rossiya chempionatining 19 uchrashuvida maydonga tushib, yetti gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
Uning o‘yini jamoasi uchun muhim bo‘lib, kelajakda yana to‘liq kuch bilan maydonga qaytishi kutilmoqda. Tyukavinning mahorati va jismoniy holati jamoaga katta foyda keltiradi.

Шумахов: Тюкавин — самый совершенный нападающий России
Защитник команды "Динамо" из Махачкалы Идар Шумахов высказал мнение о нападающем московского "Динамо" Константине Тюкавине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя он сейчас травмирован, Шумахов охарактеризовал Тюкавина как одного из самых совершенных русских нападающих. По словам Шумахова, Тюкавин - футболист с высоким уровнем мастерства во многих аспектах.
Тюкавин не смог выйти на поле во второй половине последнего сезона из-за травмы крестообразных связок колена. 23-летний нападающий провел 19 матчей в чемпионате России в прошлом сезоне, забив семь голов и отдав две голевые передачи.
Его игра важна для команды, и ожидается, что он вернется на поле с полной силой в будущем. Мастерство и физическое состояние Тюкавина принесут команде большую пользу.