Shumaxov Rossiya terma jamoasiga chaqirilmoqchi
Har bir futbolchining orzusi milliy terma jamoada o‘ynashdir. Ayniqsa, jamoadagi boshqa futbolchilar terma jamoaga tanlanayotganini ko‘rganida, bu motivatsiyani yanada oshiradi.
Shumaxovning so‘zlariga ko‘ra, u bu maqsad sari astoydil harakat qilishga tayyor. Shumaxov 2022 yildan beri Makhachkala "Dinamo" jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
Hozirgacha u ushbu klubda jami 101 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi. Yangi mavsumda "Dinamo" Rossiya premer-ligasida o‘zining birinchi o‘yinini poytaxt "Spartak" jamoasiga qarshi mehmondagi o‘yinda boshlaydi.
Shu bilan birga, futbolchining milliy terma jamoaga kirish istagi va jamoasining yangi mavsumdagi faoliyati muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Ushbu maqsadga erishish uchun shaxsiy va jamoaviy mehnat muhim ahamiyatga ega ekanligi ta’kidlanmoqda.

Шумахов хочет быть вызван в сборную России
Идар Шумахов, защитник махачкалинского клуба "Динамо", сообщил о своем намерении быть вызванным в сборную России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мечта каждого футболиста — играть в национальной сборной. Особенно это вдохновляет, когда другие игроки команды получают вызов в сборную.
По словам Шумахова, он готов усердно работать для достижения этой цели. Шумахов защищает цвета махачкалинского "Динамо" с 2022 года.
На данный момент он провел за этот клуб 101 матч и забил четыре гола. В новом сезоне "Динамо" начнет свой первый матч в Российской Премьер-Лиге против столичного клуба "Спартак" в домашней игре.
Кроме того, желание футболиста попасть в национальную сборную и деятельность его команды в новом сезоне вызывает большой интерес среди болельщиков. Подчеркивается, что для достижения этой цели важны как индивидуальные, так и командные усилия.