Arteta Moskera Arsenalga o‘tishida asosiy rol o‘ynadi
Valensiya jamoasining yosh himoyachisi Kristian Moskera yaqinda Londonning Arsenal klubiga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Arsenal bosh murabbiyi Mikel Arteta Moskera transferida muhim rol o‘ynagan. Arteta shaxsan himoyachi bilan suhbatlashib, kelajakdagi loyiha haqida tushuntirgan.
Uning maqsadi Angliya Premer Ligasi g‘olibi bo‘lish va Chempionlar Ligasi kubogi uchun kurashishdir. Manba ta’kidlaganidek, Arteta Moskera jamoaga qo‘shilishida asosiy omil bo‘lgan.
Eslatib o‘tamiz, yozgi transfer oynasida Arsenal allaqachon uchta yangi futbolchini jamoaga qo‘shgan. Yaqin kunlarda yana uch futbolchi, jumladan Moskera va Viktor Dyokeresh ham jamoaga kelishi kutilmoqda.
Bu transferlar Arsenal jamoasining kuchayishiga xizmat qiladi. Klubning maqsadi yuqori natijalarga erishish va chempionlik uchun kurashishda kuchli tarkibni shakllantirishdir.

Артека Москера сыграл ключевую роль в переходе в Арсенал
Молодой защитник Валенсии Кристиан Москера, как ожидается, скоро перейдет в лондонский клуб Арсенал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания Marca, главный тренер Арсенала Микель Арета сыграл важную роль в трансфере Москеры. Арета лично поговорил с защитником и объяснил ему будущее проекта.
Его цель - стать чемпионом Английской Премьер-лиги и бороться за Кубок Лиги чемпионов. Как отмечает источник, Арета стал ключевым фактором в решении Москеры присоединиться к команде.
Напомним, что в летнее трансферное окно Арсенал уже подписал трех новых футболистов. В ближайшие дни ожидается прибытие еще трех игроков, включая Москеру и Виктора Дйокереша.
Эти трансферы будут способствовать усилению команды Арсенала. Цель клуба - добиться высоких результатов и сформировать сильный состав для борьбы за чемпионство.