Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va Toshkentning CSKA klubida o‘ynagan Vladimir Ponomaryov darvozabon Nikita Xaykinning Norvegiya fuqaroligini olish niyatiga salbiy munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Xaykin Norvegiyada o‘ynasin va yashasin, bu uning o‘zining masalasi. Ko‘pchilik Rossiyada yashashni istamaydi, ammo keyin qaytishni so‘raydi.
Agar Xaykin kasallansa, u yerda yordam topolmasligi mumkin. 30 yoshli futbolchi “Budyo-Glimt” klubida faoliyat yuritmoqda.
So‘nggi mavsumda barcha turnirlarda jami 35 ta o‘yinda maydonga tushdi va 42 ta gol o‘tkazib yubordi. Shuningdek, 12 ta o‘yinda darvozasini asrab qoldi.
Uning bozor bahosi taxminan 2 million yevroga teng. Bundan oldin Xaykin Rossiya terma jamoasiga chaqirilmasligi sabablarini tushuntirib, hozirgi sharoitda bunday chaqiriqning ma’nosi yo‘qligini ta’kidlagan edi.

Пономарёв раскритиковал намерение Хайкина получить норвежский паспорт
Бывший игрок сборной СССР и клуба ЦСКА Ташкент Владимир Пономарёв негативно отнёсся к намерению вратаря Никиты Хайкина получить норвежское гражданство. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Хайкин может играть и жить в Норвегии, это его личное дело. Многие не хотят жить в России, но потом просят вернуться.
Если Хайкин заболеет, он может не найти помощь там. 30-летний футболист выступает за клуб "Будё-Глимт".
В прошлом сезоне он сыграл в 35 матчах во всех турнирах и пропустил 42 гола. Также он сохранил свои ворота в 12 матчах.
Его рыночная стоимость составляет примерно 2 миллиона евро. Ранее Хайкин объяснял причины, по которым его не вызывают в сборную России, подчеркивая, что в нынешних условиях такой вызов не имеет смысла.