Gorshkov RPL chempionlik uchun asosiy da’vogarlarni aytdi
Sobiq yarim himoyachi, Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi sobiq futbolchisi Aleksandr Gorshkov yangi RPL mavsumida chempionlik uchun kurash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida ushbu transfer oynasida yuz bergan o‘zgarishlarni hisobga olib, asosiy da’vogarlar sifatida Zenit, Dinamo, CSKA va Krasnodar jamoalarini ko‘rsatdi. Hozirgi chempion Krasnodar hisoblanadi, o‘tgan mavsumda bronza medalini CSKA qo‘lga kiritgan.
Zenit ikkinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, Dinamo beshinchi o‘rinda yakunlagan. Yangi mavsumning birinchi turi 18 iyul kuni boshlanadi.
Shu kuni Moskva Dinamo jamoasi Kaliningradning Baltika jamoasini qabul qiladi. Ushbu fikrlar Sovetskiy Sport nashri tomonidan keltirilgan.
Shuningdek, yangi mavsumda jamoalar o‘rtasidagi raqobat yanada kuchayishi kutilmoqda. Har bir jamoa o‘z kuchini namoyish etishga tayyor.

Горшков назвал основных претендентов на чемпионство
Бывший полузащитник, экс-футболист питерского Зенита Александр Горшков высказал мнение о борьбе за чемпионство в новом сезоне РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что с учетом изменений, произошедших в это трансферное окно, основными претендентами являются команды Зенит, Динамо, ЦСКА и Краснодар. Текущим чемпионом является Краснодар, в прошлом сезоне бронзовую медаль завоевал ЦСКА.
Зенит занял второе место, а Динамо завершило на пятом. Первый тур нового сезона начнется 18 июля.
В этот день московское Динамо примет калининградскую Балтику. Эти мысли были приведены изданиями Советский Спорт.
Также ожидается, что в новом сезоне конкуренция между командами усилится. Каждая команда готова продемонстрировать свои силы.