Zenit Rossiya chempionatida asosiy favorit deb topildi
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi va hozirda futbol eksperti bo‘lgan Igor Korneev kelasi Premyer-liga mavsumidagi chempionlik poygasiga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Zenit» jamoasi asosiy favorit hisoblanadi va ular faqat o‘zlaridan mag‘lub bo‘lishi mumkin. «Zenit» ko‘p hujum qiluvchi va ko‘plab gol urishga qodir jamoa hisoblanadi.
Jersonning jamoaga qo‘shilishi kuchayish sifatida baholandi. 2024/2025 yilgi Rossiya chempionatida Sankt-Peterburg jamoasi musobaqani ikkinchi o‘rinda yakunlagan va chempionlik uchun «Krasnodar»ga imkoniyatni boy bergan edi.
Yangi mavsumning birinchi turida Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» jamoasi o‘z maydonida «Rostov» jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yinda «Zenit» muxlislari jamoaning yangi mavsumdagi imkoniyatlarini namoyish etishini kutishmoqda. Premyer-liga mavsumi yuqori darajada kechishi kutilmoqda va jamoalar o‘rtasidagi raqobat qiziqarli kechadi.

Зенит признан основным фаворитом чемпионата России
Бывший футболист сборной России и ныне футбольный эксперт Игорь Корнеев высказал свои мысли о борьбе за чемпионство в следующем сезоне Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Зенит» является основным фаворитом и может проиграть только сама себе. «Зенит» считается командой, которая активно атакует и способна забивать много голов.
Присоединение Жерсона было оценено как усиление. В чемпионате России 2024/2025 года команда из Санкт-Петербурга завершила соревнование на втором месте и упустила возможность стать чемпионом, проиграв «Краснодару».
В первом туре нового сезона команда «Зенит» под руководством Сергея Семака примет на своем поле команду «Ростов». Матч состоится 20 июля, в воскресенье.
В этой игре болельщики «Зенита» ожидают, что команда продемонстрирует свои возможности в новом сезоне. Ожидается, что сезон Премьер-лиги пройдет на высоком уровне, и конкуренция между командами будет интересной.