Lovchev: Golovin va Tyukavin Barselonada o‘ynay olmaydi
Moskva “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Yevgeniy Lovchev Rossiya futbolchilari Aleksandr Golovin va Konstantin Tyukavin Ispaniyaning “Barselona” klubida o‘ynay olmasligini ta’kidlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Rossiya futboli Yevropa futbolidan orqada qolmoqda va bunga asosiy sabab sifatida yevropalik jamoalar bilan yetarlicha o‘yin o‘tkazilmasligi ko‘rsatiladi. “Ular “Barselona”da o‘ynashlari mumkinmi?
Menimcha, yo‘q. Bizning futbol Yevropa futbolidan orqada”, deb aytgan ekspert so‘zlari “Match TV” telekanalida e’lon qilingan.
Oldinroq “Barselona”ning sobiq o‘yinchisi Igor Korneev Golovin va Tyukavin kataloniyalik ulkan klubda o‘ynashi mumkinligini aytgandi. Hozirda Aleksandr Golovin Fransiyaning “Monako” klubida faoliyat yuritmoqda.
Konstantin Tyukavin esa Moskva “Dinamo” jamoasining hujumchisi hisoblanadi. Ushbu fikrlar Rossiya futbolining Yevropa darajasiga yetishi uchun hali ko‘p ishlash kerakligini ko‘rsatadi.

Ловчев: Головин и Тюкавин не смогут играть в Барселоне
Бывший футболист московского «Спартака» Евгений Ловчев подчеркивает, что российские футболисты Александр Головин и Константин Тюкавин не смогут играть в испанском клубе «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, российский футбол отстает от европейского, и основной причиной этого является недостаточное количество игр с европейскими командами. «Могут ли они играть в “Барселоне”?
Мне кажется, нет. Наш футбол отстает от европейского», — сказал эксперт в интервью на телеканале «Матч ТВ».
Ранее бывший игрок «Барселоны» Игорь Корнеев говорил, что Головин и Тюкавин могут играть в каталонском гранде. В настоящее время Александр Головин выступает за французский клуб «Монако».
Константин Тюкавин является нападающим московского «Динамо». Эти мнения показывают, что российскому футболу еще предстоит много работы, чтобы достичь европейского уровня.