Adiev: Krylya Sovetov mashg‘ulotlari kam bo‘ldi
Samardagi “Krylya Sovetov” jamoasining bosh murabbiyi Magomed Adiev jamoaning mashg‘ulot jarayoni haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning so‘nggi do‘stlik o‘yini Moskva “Spartak” jamoasi bilan bo‘lib o‘tdi va 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Adievning aytishicha, do‘stlik o‘yini ortidan jamoada alohida mashg‘ulot kunlari bo‘lmagan.
Shunga qaramay, ular o‘yindagi tonusni saqlab qolish, turli kombinatsiyalarni sinab ko‘rish va yangi kelgan futbolchilarni sinovdan o‘tkazish maqsadida mashg‘ulotlar olib borgan. Bosh murabbiy hozircha jamoaning birinchi turda maydonga tushadigan asosiy tarkibini aniqlamaganini ta’kidladi.
“Krylya Sovetov”ning navbatdagi raqibi Tolyatti shahrining “Akron” jamoasi bo‘ladi. Rasmiy jihatdan bu uchrashuv mezbon jamoa uchun safar o‘yini hisoblanadi, biroq o‘yin ularning o‘z stadionida o‘tkaziladi.
Jamoa murabbiylari va futbolchilari yangi mavsumga puxta tayyorgarlik ko‘rish ustida ish olib bormoqda. Mashg‘ulotlarning asosiy maqsadi jamoaning o‘yini samaradorligini oshirish va yangi futbolchilarni jamoaga moslashtirishdir.
Shu bilan birga, murabbiy o‘yin taktikasini yanada takomillashtirishga alohida e’tibor qaratmoqda. Yangi mavsumda “Krylya Sovetov” jamoasi muxlislarini yaxshi natijalar bilan quvontirish niyatida.

Адиев: Крылья Советов проводили мало тренировок
Главный тренер самарской команды "Крылья Советов" Магомед Адиев рассказал о процессе тренировок команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Их последний товарищеский матч прошел с московским "Спартаком" и завершился со счетом 2:2. По словам Адиева, после товарищеской игры у команды не было отдельных дней тренировок.
Тем не менее, они проводили тренировки с целью сохранить тонус в игре, попробовать различные комбинации и протестировать новых футболистов. Главный тренер отметил, что пока не определил основной состав команды, который выйдет на поле в первом туре.
Следующим соперником "Крыльев Советов" станет команда "Акрон" из города Тольятти. Официально эта встреча считается выездной для хозяев, однако игра пройдет на их стадионе.
Тренеры и футболисты команды работают над тщательной подготовкой к новому сезону. Основная цель тренировок — повысить эффективность игры команды и адаптировать новых футболистов.
При этом тренер уделяет особое внимание дальнейшему совершенствованию игровой тактики. В новом сезоне команда "Крылья Советов" намерена радовать своих болельщиков хорошими результатами.