Sobiq «Zenit» va «Spartak» jamoalari futbolchisi Vladimir Bystrov Rossiya Premer-ligasining keyingi mavsumidagi «Krasnodar» jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, «Krasnodar» tarkibiga yangi, yosh va faol futbolchilar qo‘shilishi kerak. Agar yangi o‘yinchilar jamoaga moslashib, jamoa ruhiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsata olsalar, unda «Krasnodar» chempionlik uchun kuchli raqobatchilardan biri bo‘lishi mumkin.
Vladimir Bystrovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa birinchi uchlikka kirish uchun kurashishi mumkin. O‘tgan mavsumda «Krasnodar» birinchi marta tarixida Rossiya Premer-ligasining chempioni bo‘ldi.
Murad Musayev boshchiligidagi jamoa Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasidan bir ochko ko‘proq to‘plab g‘olib bo‘ldi. Yangi mavsum Rossiya chempionati 18 iyul, juma kuni boshlanadi.
Ushbu mavsumda «Krasnodar» o‘zining yuqori o‘yinini davom ettirishga intiladi va muxlislar oldida yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Быстров: Краснодару нужны новые молодые силы
Бывший футболист команд «Зенит» и «Спартак» Владимир Быстров высказал мнение о возможностях команды «Краснодар» в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в состав «Краснодара» должны прийти новые, молодые и активные футболисты. Если новые игроки смогут адаптироваться к команде и положительно повлиять на командный дух, то «Краснодар» может стать одним из сильных соперников за чемпионство.
Согласно словам Владимира Быстрова, команда может бороться за попадание в первую тройку. В прошлом сезоне «Краснодар» впервые в своей истории стал чемпионом Российской Премьер-Лиги.
Команда под руководством Мурада Мусаева набрала на одно очко больше, чем команда Санкт-Петербурга «Зенит», и одержала победу. Новый сезон Российской чемпионата начнется 18 июля, в пятницу.
В этом сезоне «Краснодар» стремится продолжить свою высокую игру и ставит целью показать хорошие результаты перед своими болельщиками.