Manchester Yunayted jamoasi rahbariyati muhim va jasoratli qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular Old Trafford stadionini yangilash o‘rniga butunlay yangi stadion qurishni rejalashtirmoqda. Yangi arena kelasi o‘n yillik boshida foydalanishga topshirilishi ko‘zda tutilgan bo‘lib, uning sig‘imi 100 ming kishigacha yetadi.
Ushbu loyiha qiymati ikki milliard yevro miqdorida baholangan. Jim Retklif, Manchester Yunaytedning sherik egalaridan biri, yangi stadionda 2035 yilda ayollar o‘rtasidagi jahon chempionatining final o‘yini o‘tkazilishiga umid qilmoqda.
Biroq, bu voqea uchun hali o‘n yil vaqt bor, shuning uchun ko‘plab o‘zgarishlar yuz berishi mumkin. Shuningdek, 2035 yilgi ayollar jahon chempionati boshqa mamlakatda o‘tishi ehtimoli ham mavjud, chunki Buyuk Britaniya hozircha ushbu musobaqani o‘tkazish huquqini rasmiy tasdiqlamagan.

Манчестер Юнайтед начинает строительство нового стадиона
Руководство команды Manchester United приняло важное и смелое решение. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они планируют построить совершенно новый стадион вместо обновления стадиона Олд Траффорд. Новый арена должна быть сдана в эксплуатацию в начале следующего десятилетия, ее вместимость составит до 100 тысяч человек.
Стоимость этого проекта оценивается в два миллиарда евро. Джим Рэтклифф, один из партнеров Manchester United, надеется, что на новом стадионе в 2035 году пройдет финал чемпионата мира среди женщин.
Однако до этого события еще десять лет, поэтому может произойти множество изменений. Также существует вероятность, что чемпионат мира среди женщин в 2035 году пройдет в другой стране, так как Великобритания пока не получила официального подтверждения на проведение этого турнира.