Osinkin Kovalenkoning muvaffaqiyatsizligi sababini aytdi
Igor Osinkin, sobiq "Krylya Sovetov" jamoasining bosh murabbiyi, Aleksandr Kovalenko "Zenit"da o‘zini ko‘rsata olmasligining sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Kovalenko "Zenit"ga biroz erta kelgan, chunki har doim tayyor bo‘lmagan va yetilmagan futbolchi katta jamoada o‘ynay olmaydi. Osinkin "O, futbol!" dasturida ta’kidlaganidek, Kovalenko iste’dodli o‘yinchi bo‘lib, unga murabbiy ishonchi va maydonda ko‘proq vaqt kerak.
Aleksandr Kovalenko 2023 yil yozida "Zenit"ga o‘tgan. 2023-2024 yilgi mavsumda u 14 marta maydonga tushib, bitta golga uzatma qilgan.
O‘tgan mavsumda esa u "Orenburg" jamoasida o‘ynagan. Yaqinda ma’lum bo‘lishicha, 21 yoshli futbolchi o‘z faoliyatini "Sochi" klubida davom ettiradi.
Bu o‘zgarish Kovalenkoning rivojlanishi va o‘zini ko‘rsatishi uchun yangi imkoniyatdir. Murabbiylarning ishonchi va maydonda doimiy o‘yin vaqti yosh futbolchilar uchun juda muhimdir.

Осинкин назвал причину неудачи Коваленко
Игорь Осинкин, бывший главный тренер команды "Крылья Советов", объяснил причины, по которым Александр Коваленко не смог проявить себя в "Зените". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Коваленко пришел в "Зенит" немного рано, так как не готовый и незрелый футболист не может играть в большой команде. Осинкин, как отметил в программе "О, футбол!", считает, что Коваленко талантливый игрок, которому нужна доверие тренера и больше времени на поле.
Александр Коваленко перешел в "Зенит" летом 2023 года. В сезоне 2023-2024 он выходил на поле 14 раз и сделал одну голевую передачу.
В прошлом сезоне он играл в команде "Оренбург". Недавно стало известно, что 21-летний футболист продолжит свою карьеру в клубе "Сочи".
Это изменение является новой возможностью для развития Коваленко и проявления себя. Доверие тренеров и постоянное игровое время на поле очень важно для молодых футболистов.