Zdelar jarohatdan so‘ng Zenit bilan mashg‘ulotda
Sankt-Peterburgning «Zenit» futbol jamoasining yarim himoyachisi Sasha Zdelar jarohatdan to‘liq sog‘ayib, jamoa bilan birga mashg‘ulotlarga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda serbiyalik futbolchi chorshanba kuni o‘tkazilgan onlayn konferensiya davomida ma’lum qildi. Zdelarning so‘zlariga ko‘ra, u jarohatidan keyin birinchi mashg‘ulotini o‘tkazgan va hozirda o‘zini yaxshi his qilmoqda.
Avvalroq, Zdelar 2024/2025 yilgi mavsumning so‘nggi bir necha o‘yinlarida jarohat tufayli maydonga tusha olmagani haqida xabar berilgandi. Rossiya chempionatining birinchi turida «Zenit» o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib, Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Jamoa muxlislari uchun muhim bo‘lgan ushbu uchrashuvda Sasha Zdelarning maydonga qaytishi katta umid uyg‘otmoqda.

Зделар после травмы на тренировке с Зенитом
Полузащитник футбольной команды «Зенит» из Санкт-Петербурга Саша Зделар полностью восстановился после травмы и вернулся к тренировкам с командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сербский футболист сообщил во время онлайн-конференции, проведенной в среду. По словам Зделара, он провел свои первые тренировки после травмы и сейчас чувствует себя хорошо.
Ранее сообщалось, что Зделар не смог выйти на поле в последних нескольких играх сезона 2024/2025 из-за травмы. В первом туре чемпионата России «Зенит» проведет матч против команды «Ростов» на своем поле.
Эта игра состоится 20 июля, в воскресенье, и начнется в 18:00 по московскому времени. Возвращение Саши Зделара на поле вызывает большие надежды у болельщиков команды.