Match TV Braziliya chempionatini 2027gacha ko‘rsatadi
Telekanal «Match TV» rasmiy saytida Braziliya Serie A futbol ligasining translyatsiya huquqlarini sotib olgani haqida ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu shartnoma 2027 yilning oxirigacha amal qiladi. Match TV bosh produseri Aleksandr Tashinning so‘zlariga ko‘ra, tomoshabinlarning samimiy va jonli Lotin Amerikasi futboliga bo‘lgan qiziqishi yaxshi ma’lum.
Shu sababli uzoq muddatli kelishuvni imzolash vaqti kelgan. Hozirda Braziliya chempionati davom etmoqda.
Musobaqaning 13-turi ortda qoldi va turnir jadvalida «Flamengo» jamoasi yetakchilik qilmoqda. Amaldagi chempion esa Rio-de-Janeyrodan «Botafogo» hisoblanadi.
Bu shartnoma orqali muxlislar eng yuqori darajadagi Braziliya futbolini o‘z uylarida tomosha qilish imkoniga ega bo‘ladi. Shuningdek, musobaqaning barcha asosiy o‘yinlari keng auditoriyaga taqdim etiladi.
Bu esa futbol ishqibozlari uchun katta qulaylikdir. Televideniye orqali sifatli va to‘liq translyatsiyalarni ta’minlashga alohida e’tibor qaratiladi.
Shu tariqa, «Match TV» o‘z tomoshabinlariga yanada boy va qiziqarli sport dasturlarini taqdim etishda davom etadi. Braziliya futboli muxlislari uchun bu yangilik katta ahamiyatga ega.

Match TV будет транслировать чемпионат Бразилии до 2027 года
Телевизионный канал «Match TV» официально сообщил о покупке прав на трансляцию футбольной лиги Бразилии Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данный контракт будет действовать до конца 2027 года. По словам главного продюсера Match TV Александра Ташина, зрителям хорошо известен искренний и живой интерес к футболу Латинской Америки.
Поэтому пришло время подписать долгосрочное соглашение. В настоящее время чемпионат Бразилии продолжается.
13-й тур соревнования уже прошел, и команда «Фламенго» занимает первое место в турнирной таблице. Действующим чемпионом является «Ботафого» из Рио-де-Жанейро.
С помощью этого контракта болельщики смогут смотреть футбол высшего уровня Бразилии у себя дома. Кроме того, все основные игры турнира будут представлены широкой аудитории.
Это является большим удобством для футбольных фанатов. Особое внимание будет уделено обеспечению качественных и полных трансляций по телевидению.
Таким образом, «Match TV» продолжит предоставлять своим зрителям более насыщенные и интересные спортивные программы. Эта новость имеет большое значение для поклонников бразильского футбола.