Smorodskaya: Zabolotnining Spartakka o‘tishi tushunarsiz
Olga Smorodskaya, avval Lokomotiv jamoasida prezident lavozimida ishlagan shaxs, Anton Zabolotning transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Iyul oyining boshida 34 yoshli futbolchi Spartak bilan bir yillik shartnoma imzoladi. Smorodskaya fikricha, Zabolotning transferi Spartak uchun yetarli kuchayish emas.
U bu kelishuvning nima uchun amalga oshgani unga tushunarli emasligini ta’kidladi, biroq rahbariyat bunga o‘z sabablarini biladi. Eslatib o‘tamiz, Anton Zabolotni ilgari Rossiyaning bir nechta jamoalarida, xususan, CSKA va Zenitda o‘ynagan.
Yangi Rossiya chempionatining birinchi turida Spartak Makhachqaladagi Dinamo jamoasini qabul qiladi. O‘yin 19 iyul, shanba kuni Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tadi.
Bu uchrashuv jamoalar uchun muhim sinov bo‘ladi. Spartak muxlislari yangi mavsumdan katta natijalar kutmoqda.

Смородская: Переход Заболотного в Спартак непонятен
Ольга Смородская, ранее занимавшая пост президента клуба Локомотив, высказала свое мнение о трансфере Антона Заболотного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале июля 34-летний футболист подписал однолетний контракт со Спартаком. Смородская считает, что трансфер Заболотного не является достаточным усилением для Спартака.
Она отметила, что ей непонятно, почему эта сделка состоялась, однако руководство знает свои причины. Напомним, что Антон Заболотный ранее играл в нескольких российских клубах, в частности, в ЦСКА и Зените.
В первом туре нового чемпионата России Спартак примет команду Динамо из Махачкалы. Игра состоится 19 июля, в субботу, на стадионе Лужники.
Эта встреча станет важным испытанием для команд. Болельщики Спартака ожидают больших результатов в новом сезоне.